Thea: The Awakening

Thea: The Awakening

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MuHa Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
20.11.2015
Europa:
20.11.2015
Polska:
29.04.2016
Producent:
MuHa Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
20.11.2015
Europa:
20.11.2015
Polska:
29.04.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Thea: The Awakening (PS4)
8.0
Recenzja: Thea: The Awakening (PS4)
PS4

Thea: The Awakening - opis gry

Thea: The Awakening to turowa strategia łącząca elementy RPG, karcianki i survivalu. Za jej produkcję odpowiadało studio MuHa Games. Tytuł w istotny sposób czerpie ze słowiańskich legend.

Fabuła - Thea: The Awakening

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie inspirowanym słowiańską kulturą i mitologią, a konkretnie po apokaliptycznym wydarzeniu zwanym Ciemnością. W Thea: The Awakening nie kierujemy armią, tylko pojedynczymi ocalałymi, którzy próbują poradzić sobie w trudnych warunkach - z ciągłymi niedoborami i zaszczuci przez potwory.

Rozgrywka - Thea: The Awakening

Tytuł łączy taktyczną, turową rozgrywkę z rozbudowaną fabułą w stylu gier RPG i oferuje zawrotne wydarzenia, które są dopełnione przez rozbudowany i wyjątkowy system walki inspirowany karcianymi grami bitewnymi. Pozycja pozwala graczowi wybrać odpowiedni dla siebie styl i prowadzić historię na własną rękę – można pozostać w wiosce i skupić się na rozbudowie tego miejsca lub wyruszyć w nieznane i walczyć z napotkanymi stworami. Wszystkie problemy napotkane w grze można rozwiązać za pomocą skrytobójstwa, dyplomacji, polowania lub wykorzystując umiejętności bohaterów.

W pozycji akcja dzieje się na heksagonalnych polach, a wielki świat jest kreowany proceduralnie. Gracze muszą zarządzać wioską, podczas poznawania przygody odnajdują najróżniejsze przedmioty lub można je stworzyć w wiosce, a każda ekspedycja pozwala rozwijać postacie i ulepszać ich zdolności. Twórcy przygotowali ponad 200 otwartych fabularnie wydarzeń prezentujących najróżniejsze historie. W trakcie przemierzania krain można napotkać na ponad 100 rodzajów zabójczych stworów i bestii, a grupy rywali są za każdym razem tworzone proceduralnie. Cykl dnia i nocy wpływa na rozgrywkę, ponadto należy mieć na względzie, że każda najmniejsza decyzja wpływa na zakończenie.  

Wideo - Thea: The Awakening

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper