This War of Mine: Complete Edition

This War of Mine: Complete Edition

8,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
11 Bit Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.11.2018
Europa:
27.11.2018
Producent:
11 Bit Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.11.2018
Europa:
27.11.2018

This War of Mine: Complete Edition - opis gry

This War of Mine: Complete Edition to gra action-adventure wyprodukowana przez polską ekipę 11 bit studios i wydana przez Deep Silver. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. 

W This War of Mine nie wchodzimy w buty superżołnierza, którego zadaniem jest w pojedynkę rozgromić nieprzyjacielską armię. Zamiast tego przejmujemy kontrolę nad zwykłymi szarymi ludźmi próbującymi za wszelką cenę przeżyć w ogarniętym wojną mieście.

Żeby przeżyć, będziemy musieli budować rozmaite 'wynalazki', szukać użytecznych przedmiotów po kątach (służących do składania owych 'wynalazków') i współpracować z innymi ocalałymi. Postacie jakie napotykamy podczas rozgrywki mają swoją własną historię i umiejętności, których wykorzystanie bywa niekiedy niezbędne. Ktoś może np. lepiej zarządzać posiadanymi zasobami, ktoś inny specjalizować się w sprawniejszym wyszukiwaniu przedmiotów.

Podczas rozgrywki HUD informuje nas o porze dnia, co ma niebagatelne znaczenie. Za dnia wychodzenie poza dom jest wysoce niewskazane. Musimy wykorzystać ten czas, by zregenerować siły podopiecznych, np. wyspać się lub ogrzać zdobycznym piecem. Noc z kolei jest najlepszym czasem na poszukiwania i bardzo ważne jest to, kto będzie brał w nich udział. Na swojej drodze możemy napotkać innych ludzi/graczy będących częścią tego świata. Możemy z nimi wejść we współpracę lub nie patyczkować się zbytnio i np. siłą wyrwać to, co uznamy za niezbędne dla dalszego przetrwania. Działa to jednak również w drugą stronę - to inni mogą przyjść do nas i, w skrajnym przypadku, wszystkich wymordować.

Co warto dodać, postacie nie działają w próżni - mają one swoje emocje. Traumatyczne przeżycie, np. konieczność zabicia drugiego człowieka, jest w stanie znacząco na nie wpłynąć, co w konsekwencji zmniejsza nasze szanse na przeżycie.

Complete Edition

Edycja przygotowana z myślą o Nintendo Switch zawiera wszystkie wydane wcześniej rozszerzenia (jak The Little Ones czy Father’s Promise) oraz daje dostęp do wszystkich kolejnych (za darmo). 

Wideo - This War of Mine: Complete Edition

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper