Bleak Faith: Forsaken

Bleak Faith: Forsaken

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
PC -
PS4 10.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Archangel Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Survival
Premiery
Świat:
10.03.2023
Europa:
10.03.2023
Producent:
Archangel Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Survival
Premiery
Świat:
10.03.2023
Europa:
10.03.2023

Bleak Faith: Forsaken - opis gry

Bleak Faith: Forsaken to gra action-RPG będąca połączeniem dwóch stylów: cyberpunku i dark fantasy. Tytuł ukazał się na PC, a później trafił też na konsole. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter. Za produkcję odpowiadało Archangel Studios.

Fabuła - Bleak Faith: Forsaken

Dalsza część tekstu pod wideo

Bleak Faith: Forsaken to gra action-RPG łącząca cechy cyberpunka i dark fantasy. Styl narracji czerpie garściami z tytułów studia FromSoftware. Tytuł pozwala nam się wcielić w automatona, który przemierza tajemniczą, rozrastającą się Omnistrukturę, próbując dowiedzieć się prawdy o niej i o swoim położeniu. Gra nie dostarcza nam informacji wprost – zamiast tego to my sami musimy zbierać ich strzępy, a następnie postarać się ułożyć z nich spójną wizję.

Rozgrywka - Bleak Faith: Forsaken

Rozgrywka także czerpie z gier takich Dark Souls czy Bloodborne. Stopień trudności nie jest niski – nawet zwykli przeciwnicy mogą nas pokonać, jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni. W praniu oznacza to uważne obserwowanie ruchów nieprzyjaciela, zapoznanie się z nimi i wychodzenie z kontrą, gdy nadarza się okazja. Do dyspozycji mamy różne typy oręża, a każdy z nich ma swoje unikatowe właściwości. Z broniami powiązane są ponadto umiejętności.

W Bleak Faith nie zaimplementowano tradycyjnego systemu rozwoju z poziomami doświadczenia. Parametry naszej postaci podnosimy za pomocą ekwipunku, ten zaś można dodatkowo usprawniać – albo za pomocą odpowiednich przedmiotów, albo umieszczając w nim klejnoty. 

Podczas eksploracji Omnistruktury natrafiamy na checkpointy wzorem Dark Souls, jednak tutaj nie służą one do odzyskiwania medykamentów. Przedmioty służące do leczenia regenerują się po każdej walce.

Wideo - Bleak Faith: Forsaken

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper