Mortal Kombat: Shaolin Monks

Mortal Kombat: Shaolin Monks

7,7
83 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.7
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway Studios - Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.09.2005
Europa:
30.09.2005
Polska:
30.09.2005
Producent:
Midway Studios - Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.09.2005
Europa:
30.09.2005
Polska:
30.09.2005

Mortal Kombat: Shaolin Monks - opis gry

Mortal Kombat: Shaolin Monks to stworzony przez Midway L.A. tytuł z gatunku beat'em'up osadzony w uniwersum Smoczego Turnieju. Gra pojawiła się w 2005 roku na PlayStation2 i Xboksie, oferując możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach rozgrywających się tuż po pierwszej części serii.

Głównymi bohaterami są wojownicy Shaolin Kung Lao i Liu Kang, którzy podróżują po wymiarach  w celu zniweczenia planu przejęcie Królestwa Ziemi przez Shang Tsunga. W trakcie rozgrywki napotykamy na doskonale znane fanom serii postacie i jesteśmy świadkami wydarzeń rozszerzających tło historyczne uniwersum Mortal Kombat. Na swojej drodze spotykamy m.in. przychylnych nam Raidena, Johnny'ego Cage'a, Kitanę, Sub-Zero i Jaxa oraz pełniących rolę adwersarzy Mileenę, Ermaca, Reptile'a, Barakę, Goro, Scorpiona, Kano, Shang Tsunga, Kintaro i samego Shao Kahna. Gra pochwalić się może znakomitym intro przedstawiającym wielką bitwę pomiędzy obrońcami Ziemi, a zachłannymi najeźdźcami z Shang Tsungiem na czele.

 

Główną osią zabawy jest tryb fabularny, w którym samemu lub wraz z żywym kompanem w kooperacji stawiamy czoła kolejnym wyzwaniom. Co ciekawe, tylko wspólna rozgrywka z innym graczem pozwala dostać się do konkretnych sekcji danych poziomów. Do pozostałych opcji zaliczyć można poza tym versus, w którym walczymy przeciwko sobie na arenach wyciągniętych prosto z singla. Odnotowania wartą atrakcją jest również Mortal Kombat II w wersji arcade-perfect, dostępny po odblokowaniu specjalnym kodem.

 

Będąca solą gry walka umożliwia wyprowadzanie ciosów w wielu kierunkach, co pozwala na płynne starcia z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Kung Lao i Liu Kang pochwalić mogą się swoimi sztandarowymi zagraniami i wachlarzem tnących paski życia combosów, które można ulepszać wydając gromadzone w trakcie pojedynków punkty doświadczenia. Równie zabójcze są poszczególne elementy otoczenia, za pomocą których wykonywać możemy Stage Fatality. Shaolin Monks oferuje nawet możliwość uśmiercania wielu oponentów naraz przy użyciu Multalities.

Wideo - Mortal Kombat: Shaolin Monks

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych