Jurassic Park

Jurassic Park

6,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BlueSky Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.08.1993
Europa:
28.08.1993
Producent:
BlueSky Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.08.1993
Europa:
28.08.1993

Jurassic Park - opis gry

Jurassic Park to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio BlueSky Software i wydana przez Segę na Mega Drive. Produkcja powstała na bazie popularnego filmu w reżyserii Stevena Spielberga i nie należy jej mylić z grami o tym samym tytule, które trafiły m.in. na NES-a i SNES-a.

Jurassic Park w wersji na Mega Drive przypomina na pierwszy rzut oka klasyczne platformery, ale w rzeczywistości grze jest bliżej do przygodówek. Unikalną cechą produkcji BlueSky jest to, że daje nam ona możliwość wcielenia się jedną z dwóch unikalnych postaci. Może to być albo dr. Alan Grant, albo dinozaur. Wytyczne oczywiście ulegają zmianie w zależności od tego, na kogo się zdecydujemy. Zadaniem Granta jest przebić się przez siedem najeżonych niebezpieczeństwami miejscówek i uciec z tytułowego ‘parku jurajskiego’. W zmaganiach pomaga mu siedem broni, począwszy od usypiających strzałek a skończywszy na wyrzutni rakiet. Amunicja występuje tu jednak w dość ograniczonych ilościach, toteż musimy starannie planować ruchy.

 

Wytyczne zmieniają się o 180 stopni w przypadku dinozaura. Jako velociraptor musimy przejść pięć poziomów i na końcu uporać się z doktorem Grantem. W tym zadaniu przeszkadzać będą ochroniarze parku (uzbrojeni nierzadko w broń palną) oraz pozostałe zamieszkujące go gady. Raptor jest wprawdzie o wiele bardziej zwinny od ludzi, ale może atakować tylko za pomocą swoich kłów i szponów, co sprawia, iż musi podejść bliżej ofiary. Zdrowie może on sobie zregenerować pożerając mięso.

 

Do wyboru są trzy stopnie trudności, a rozgrywkę rozpoczynamy z trzema życiami. Utrata jednego zmusza nas do rozpoczęcia levelu na nowo, a utrata wszystkich kończy zmagania, choć wspomnieć warto, iż zaimplementowany w grze system haseł umożliwia przeskoczenie do momentu, w którym polegliśmy.

 

‘Segowski’ Jurrasic Park był jedyną grą na licencji filmu, która doczekała się kontynuacji. Był to Jurassic Park: Rampage Edition.

Wideo - Jurassic Park

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper