The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

7,1
71 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.1
XBOX 7.1
GC 6.3
GBA 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stormfront Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
30.12.2002
Europa:
14.03.2003
Polska:
14.03.2003
Producent:
Stormfront Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
30.12.2002
Europa:
14.03.2003
Polska:
14.03.2003

The Lord of the Rings: The Two Towers - opis gry

The Lord of the Rings: The Two Towers to gra akcji wyprodukowana przez Stormfront Studios i wydana przez Electronic Arts na PlayStation 2, Xboxa, GameCube’a i Game Boy Advance. Produkcja bazowała na znanej powieści fantasy autorstwa J.R.R. Tolkiena, lecz wbrew temu co sugeruje jej tytuł nie skupiała się ona tylko na wydarzeniach przedstawionych w drugim tomie książki.

Produkcja sygnowana przez Electronic Arts przedstawia wydarzenia opisywane w “Drużynie pierścienia” i w “Dwóch wieżach”. Do wyboru mamy znanych z książek bohaterów, Aragona, Legolasa i Gimliego (na GBA dochodzi jeszcze kilku innych), którzy walczą z siłami Saurona o przyszłość Śródziemia.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W przypadku The Towers mamy do czynienia z grą akcji, w której nasi podopieczni wyrzynają hurtowe ilości orków, goblinów i innych pomiotów. To, jak walczymy ma wpływ na przebieg rozgrywki. Najlepiej stawiać na różnorodność, tj. próbować odpalać jak najwięcej rozmaitych ataków, oraz nie dać się trafiać. Dzięki temu otrzymujemy specjalne punkty, za które pod koniec danego poziomu możemy odblokować nowe, lepsze umiejętności, a także zwiększyć parametry. Każdy z trzech wspomnianych bohaterów dysponuje unikalnymi zdolnościami.

 

Oprócz poniewierania różnych szeregowych przeciwników w grze walczymy też bossami, którzy stanowią poważniejsze wyzwanie. Są nie tylko silniejsi, ale również wymagają wykreowania odpowiedniej strategii działania. W trakcie przeprawy odwiedzimy oczywiście wiele lokacji znanych z filmów Petera Jacksona. Gra wiernie trzyma się chronologii przedstawionych tam wydarzeń, choć nie wszystko odwzorowano w skali 1:1.

 

Dla najbardziej gorliwych graczy twórcy przygotowali szereg atrakcji do odblokowania. Wbijając na odpowiedni poziom doświadczenia albo wypełniać konkretne misje otrzymujemy dostęp do materiałów video z wywiadami i scenami przedstawiającymi proces powstawania gry.

Wideo - The Lord of the Rings: The Two Towers

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper