Baldur's Gate: Dark Alliance

Baldur's Gate: Dark Alliance

7,5
96 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.6
XBOX 7.1
GC 7.2
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Snowblind Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
23 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.2001
Europa:
14.12.2001
Producent:
Snowblind Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
23 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.12.2001
Europa:
14.12.2001

Baldur's Gate: Dark Alliance - opis gry

Interplay Entertainment chciało w okolicach 2000 roku wykorzystać posiadane prawa do IP Baldur's Gate na konsolach. Możliwość konwersji pecetowego Baldur's Gate została jednak wykluczona. Do współpracy zaproszono Snowblind Studios, które miało przygotować tytuł o prostszej formule w konwencji RPG-a akcji. Tak narodziło się Baldur's Gate: Dark Alliance, które zostało wydane najpierw na PS2, a później na Xboksa i GameCube oraz na Game Boya Advance.

Z koncepcji tradycyjnego RPG-a, kojarzącego się z pecetowym Baldur's Gate, pozostało w Dark Alliance niewiele. Konsolowy tytuł jest typowym hack'n'slashem w czasie rzeczywistym, w którym liczy się przede wszystkim refleks gracza, a dopiero w dalszej kolejności posiadane statystyki. Kontakt z NPC-ami ograniczony jest do minimum. Większość czasu zabawy gracz spędza w Baldur's Gate: Dark Alliance eksplorując długie korytarze lochów, wypełnionych stadami przeciwników.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tytuł ukazywany jest z kamery TPP umieszczonej trochę ponad głowami bohaterów. Całość wykonano w 3D, a pojedynki odbywają się na tej samej planszy, co eksploracja - w przeciwieństwie do wielu jRPG-ów z tego okresu, w których batalie odbywają się na oddzielnej arenie. Występują jednak pewne podobieństwa w stosunku do RPG-ów z kraju samurajów: gameplay w Dark Alliance jest bardzo liniowy, a liczba questów pobocznych mocno poboczna.

Jedną z większych atrakcji w Baldur's Gate: Dark Alliance jest możliwość gry z innym graczem poprzez lokalny multiplayer. Przez kilku dziennikarzy ten tryb rozgrywki został obwołany najlepszą cechą gry, która wywołuje skojarzenia z kultową pozycją Gauntlet z 1985 roku. Tytuł został dobrze przyjęty przez krytyków, otrzymując wysokie noty w recenzjach. Chwalona była również bardzo ładna oprawa graficzna, z zaawansowanymi - jak na tamten okres - dynamicznymi efektami świetlnymi.

Fabuła gry opowiada o wyprawie trzech bohaterów, którzy postanawiają przeciwstawić się wielkiemu złu, jakie kryje się w Baldur's Gate. Akcja dzieje się na kontynencie Faerun, w znanym świecie fantasy Forgotten Realms.

Wideo - Baldur's Gate: Dark Alliance

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper