The Lord of the Rings: Aragorn's Quest

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest

6,1
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.2
Wii -
PSP 5.8
DS -
PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
TT Fusion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.09.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
19.11.2010
Producent:
TT Fusion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.09.2010
Europa:
29.10.2010
Polska:
19.11.2010

The Lord of the Rings: Aragorn's Quest - opis gry

The Lord of the Rings: Aragon’s Quest to gra action-adventure wyprodukowana przez studio TT Fusion i wydana przez Warner Bros. Interactive. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Nintendo Wii oraz Nintendo DS.

Gra zaczyna się piętnaście lat po wydarzeniach przedstawionych we “Władcy pierścieni”. Samwise Gamgee opowiada swoim dzieciom o dokonaniach Aragona. Produkcja TT Fusion jest adaptacją filmowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona, przy czym zaznaczyć warto, że powstała ona z myślą także o młodszych odbiorcach, czego najbardziej zauważalnym przykładem jest styl graficzny.

Wersje z PS3 i Wii różnią się od pozostałych. Akcja w nich rozgrywa się dwutorowo. Raz śledzimy poczynania wspomnianego Aragona, innym razem przenosimy się do teraźniejszości, gdzie przejmujemy kontrolę nad Frodo, który razem z innymi hobbitami przygotowuje dla Aragona, obecnie króla Gondoru, przyjęcie powitalne. Frodo uczy się nowych umiejętności, co rzutuje następnie na poczynania tego pierwszego.

Lwia część rozgrywki to walka. Aragon dysponuje pięcioma atakami. Jego podstawowym orężem jest miecz, ale w trakcie zmagań może on też posługiwać się pochodnią, włócznią czy łukiem (i tarczą do obrony). Posiada on też kilka przydatnych umiejętności, czyli Battle Cry (sprawiająca, że towarzysze broni zyskują nowe siły) czy Rally (towarzysze stają się przez pewien czas nietykalni).

Pomocnikami kieruje sztuczna inteligencja i w trakcie zmagań można rozwijać ich umiejętności. Jeśli jednak chcemy, istnieje też możliwość zaproszenia do zabawy drugiej osoby. Może się ona wcielić w Gandalfa lub w Elanor, siostrę Frodo.

Wersje stworzone z myślą o pozostałych sprzętach nie oferują multiplayera, ani epizodu z Frodo w roli głównej. Pojawia się w nich jednak nowy tryb w postaci areny, nowe levele i więcej elementów RPG. Zmianie uległa także kamera na izometryczną.

Wideo - The Lord of the Rings: Aragorn's Quest

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper