Summoner 2

Summoner 2

5,7
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.6
GC 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Volition
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.09.2002
Europa:
01.11.2002
Producent:
Volition
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.09.2002
Europa:
01.11.2002

Summoner 2 - opis gry

Pierwsza część Summoner sprzedała się na tyle dobrze, że THQ postanowiło kontynuować RPG-owy tytuł, który pojawił się na rynku jako gra startowa w momencie premiery PlayStation 2. Summoner 2 zostało wydane na PS2 w 2002 roku. Rok później gra doczekała się konwersji na GameCube'a.

Tym razem głównym bohaterem RPG-a została Maia, inkarnacja bogini w skórze śmiertelniczki, która posiada wyjątkowy dar przywoływania potężnych istot nadprzyrodzonych. Zadaniem głównej bohaterki jest uleczenie legendarnego Drzewa Eleh, z którego powstał cały świat. W zadaniu pomoże jej grupa innych postaci; w tym m.in. Yago, który wystąpił wcześniej w przygodzie Josepha, przy okazji pierwszej odsłony Summonera.

 

Walka w Summoner 2 rozgrywa się wg takich samych zasad jak w części pierwszej. Potyczki prowadzone są w czasie rzeczywistym. Przed odpalaniem zaklęć należy odczekać określoną ilość czasu (w zależności od skomplikowania inkantacji). Starcia odbywają się na tej samej wirtualnej przestrzeni, co zwykła eksploracja, bez konieczności czekania na załadowanie do pamięci konsoli oddzielnej areny.

 

W trakcie zabawy gracz ma opcję bezpośredniego wpływania na rozwój swojego królestwa. Maia może ofiarować część swoich pieniędzy zdobytych w trakcie swych wypraw na takie cele jak edukacja, służba zdrowia czy rozwój militarny państwa. Gracz będzie też decydować o kilku ważnych kwestiach związanych z rozwojem królestwa, co ma następnie wpływ na zakończenie fabuły.

 

Recenzenci chwalili Summoner II za bardzo duże rozmiary świata oraz ilość rzeczy do zrobienia (wiele questów pobocznych). Niestety do kodu gry wkradła się pokaźna ilość bugów, co przeszkadzało w czerpaniu pełnej satysfakcji z rozgrywki. Recenzenci podkreślali w swoich tekstach, że Volition w umiejętny sposób zbalansowało częściowo otwarty charakter świata z zajmującym scenariuszem. Chwalona była również bardzo dobrze opracowana grupa bohaterów towarzyszących protagonistce w jej podróżach. Minusem była słabo dopracowana oprawa audiowizualna. Średnia ocen Summoner 2 wyniosła ok. 7,5/10.

Wideo - Summoner 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper