Forgotten Realms: Demon Stone

Forgotten Realms: Demon Stone

6,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS2 7.2
XBOX 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stormfront Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka,   RPG akcji
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
14.09.2004
Europa:
24.09.2004
Producent:
Stormfront Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka,   RPG akcji
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
14.09.2004
Europa:
24.09.2004

Forgotten Realms: Demon Stone - opis gry

Forgotten Realms: Demon Stone to gra action-RPG wyprodukowana przez ekipę Stormfront Studios i wydana przez Atari na komputery osobiste oraz na konsole PlayStation 2 i Xbox. Scenariusz do Demon Stone napisał R.A. Salvatore, pisarz fantasy.

Akcja gry toczy się w uniwersum “Zapomnianych krain”. Punktem wyjścia dla historii jest przypadkowe spotkanie trójki bohaterów - wojownika Ranneka, elfki Zhai oraz czarnoksiężnika Illiusa. Na początku spotykają się oni na polu bitwy, gdzie walczą dwie armie orków, ale wkrótce, w wyniku pewnych wydarzeń, trafiają do kopalni, gdzie przez przypadek doprowadzają do uwolnienia z tytułowego kamienia złych sił uwięzionych w nim wiele stuleci temu.

Gra podzielona jest na levele. Przez większą część czasu nasze zmagania sprowadzają się do eliminowania stojących nam na drodze rzesz przeciwników. Co ciekawe, cała wspomniana trójka działa jednocześnie, a my możemy się swobodnie przełączać między postaciami. Podopieczni różnią się nie tylko umiejętnościami przydatnymi w trakcie bitki, ale też innymi przydającymi się przy innego rodzaju okazjach. Rannek dla przykładu może niszczyć niektóre elementy otoczenia, Zhai potrafi skakać i chować się w cieniach przed wzrokiem nieprzyjaciół, a Illius odpalać potężne ataki magiczne koszące przeciwników na większych obszarach.

Czasami rzeź urozmaicana jest innymi atrakcjami, jak kontrolowanie wielkiej statui bądź zadania skradankowe. Na koniec plansz walczymy też z bossami, którzy nierzadko są sporych rozmiarów.

Jeśli chodzi o elementy RPG, to te sprowadzają się do rozdysponowywania punktów doświadczenia, by nauczać podopiecznych nowych umiejętności, i wydawania pieniędzy celem ulepszania posiadanego sprzętu.

Wideo - Forgotten Realms: Demon Stone

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper