The Legend of Zelda: Four Swords Adventures

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures

8,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
41 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.03.2004
Europa:
07.01.2005
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
41 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
18.03.2004
Europa:
07.01.2005

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures - opis gry

The Legend of Zelda: Four Swords Adventures to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Nintendo na GameCube’a. Tytuł posiadał tryb multiplayer dla czterech graczy, co było novum dla serii, oraz umożliwiał podłączenie GBA, który mógł posłużyć jako kontroler.

W Hyrule dzieje się źle. W krainie coraz częściej mają miejsce różne dziwne zjawiska o niepokojącym charakterze. Księżniczka Zelda uważa, że to znak, iż magiczna pieczęć powstrzymująca Vaatiego, czarnoksiężnika sprzed wielu lat, zaczyna słabnąć. Dawno temu pewien bohater, używając miecza pozwalającego mu stworzyć trzech swoich sobowtórów, powstrzymał antagonistę. Teraz jednak przyszłość Hyrule ponownie zaczyna stać pod znakiem zapytania.

 

Four Swords Adventures nawiązuje do oldskulowych części serii, przedstawiając wydarzenia za pomocą kamery zawieszonej nad miejscem akcji. W grze Link wyposażony jest w miecz Four Sword, który pozwala mu dysponować trzema sobowtórami. Cała czwórka musi współpracować, żeby pokonać stojące na jej drodze przeszkody. Przykładem tego są różne formacje. Od ustawień Linków zależy chociażby to czy będą w stanie przesunąć ciężki obiekt lub pokonać przeciwnika. Gra podzielona jest na poziomy. Na przejście czeka osiem ‘światów’ po trzy levele każdy. Na początku każdego siła Four Sword jest zawsze słaba, uniemożliwiając skuteczne działanie, jednak zbieranie specjalnych kryształów pozwala zmienić ten stan rzeczy. Na końcu poziomu znajdujemy magiczną barierę, której zniszczenie możliwe jest tylko, jeśli uprzednio całkowicie zregenerujemy moc miecza.

 

Gra, jak wspomnieliśmy, posiada tryb multiplayer dla czterech graczy. Dostępna jest zarówno kooperacja i rywalizacja (tryb Shadow Battle). Każda osoba biorąca udział w rozgrywce wieloosobowej potrzebuje jednak GBA, na którym śledzi poczynania swojego podopiecznego.

Wideo - The Legend of Zelda: Four Swords Adventures

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper