The Legend of Zelda: The Minish Cap

The Legend of Zelda: The Minish Cap

8,9
50 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
04.11.2004
Europa:
12.11.2004
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
04.11.2004
Europa:
12.11.2004

The Legend of Zelda: The Minish Cap - opis gry

The Legend of Zelda: The Minish Cap to gra action-adventure wyprodukowana przez Capcom i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Tytuł kontynuował wątki przedstawione w dwóch innych częściach serii - TLoZ: Four Swords i TLoZ: Four Swords Adventures.

Konkretnie rzecz biorąc Minish Cap jest prequelem dwóch wspomnianych na wstępie tytułów. Gra przedstawia tak ważkie wydarzenia jak powstanie Four Sword czy historię Vaatiego, tutejszego szwarccharakteru. Punkt wyjścia dla zmagań Linka jest tym razem przemienienie księżniczki Zeldy w kamień. Zostaje on wybrany przez króla Hyrule by zrzucić tę klątwę, ponieważ jako jedyne dziecko potrafi dojrzeć Picori, malutkie skrzaty zamieszkujące miasta, lasy i góry.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Minish Cap przypomina inne części serii, zwłaszcza te dwuwymiarowe. Wydarzenia śledzimy tu z kamery zawieszonej nad miejscem akcji. Sednem gry jest wciąż eksploracja dungeonów i rozwiązywanie zagadek. Link z czasem nabywa nowe przedmioty pomagające mu w przeprawie. Są to zarówno te dobrze znane, jak bomby, łuk, buty pozwalające się rozpędzić, ale też zupełnie nowe - magiczna laska potrafiąca przewracać niektóre obiekty do góry nogami, słój zasysający elementy otoczenia (i przeciwników) oraz krecie łapy dzięki którym możemy przebijać się przez niektóre ściany. Wiele z tych dóbr jest niezbędnych w trakcie potyczek z bossami. Główną atrakcją jest jednak tytułowa czapka, która pomniejsza protagonistę do rozmiarów Picori.

W przerwach pomiędzy kolejnymi fabularnymi wytycznymi możemy poświęcić czas na zadania poboczne. Link wielokrotnie na swej drodze natyka się na części magicznych kamieni, tzw. Kinstones, które po połączeniu połówek otwierają drogę do jakichś bonusów (lepszych lub gorszych). W Hyrule znaleźć też można “tajemnicze muszle”, które umożliwiają nabycie figurek postaci występujących w grze.

Wideo - The Legend of Zelda: The Minish Cap

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper