Star Fox Adventures

Star Fox Adventures

8,1
28 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2002
Europa:
22.11.2002
Polska:
22.11.2002
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
15.11.2002
Europa:
22.11.2002
Polska:
22.11.2002

Star Fox Adventures - opis gry

Star Fox Adventures to gra action-adventure wyprodukowana przez Rare. Tytuł trafił na GameCube’a, stając się ostatnią grą stworzoną przez to brytyjskie studio na sprzęcie Nintendo. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, które były strzelaninami, tutaj gracze mieli do czynienia z gameplayem przywodzącym na myśl serię The Legend of Zelda.

W grze wcielamy się w Foxa McClouda, który zostaje wysłany z misją na tzw. planetę dinozaurów dewastowaną przez armię złego generała Scalesa. Niedługo po wylądowaniu odnajduje on magiczną laskę, z której pomocą będzie musiał odeprzeć przeważające siły wroga.

 

Star Fox Adventures najbardziej przypomina trójwymiarowe odsłony The Legend of Zelda. Przez większą część czasu sterujemy Foxem, który podróżuje przez wspomnianą planetę. Pozostałe epizody to fragmenty z niejaką Krystal (stanowiące prolog), którą główny bohater koniec końców musi uratować, oraz te z Arwingiem, ikonicznym dla serii statkiem kosmicznym pozwalającym przedostać się z jednej lokacji do drugiej.

 

W grze pojawiają się zmienne pory dnia, a tubylcy zamieszkujący planetę posługują się stworzonym na ich potrzeby sztucznym językiem. Fox podczas swoich zmagań nie może używać zaawansowanych technologicznie broni, by nie zniszczyć planety. Zamiast tego posiada do dyspozycji wspomnianą laskę, które z czasem można rozwijać o nowe funkcje. Może to być ciskanie pociskami, zamrażanie przeciwników albo zdolność umożliwiająca dostawanie się w miejsca normalnie będące poza naszym zasięgiem. 

 

Warto wspomnieć, że -- podobnie jak w Zeldzie -- Fox wykonuje skoki automatycznie po zbliżeniu się do krawędzi. Może też automatycznie namierzać przeciwników. Podczas jego przygody pomagają mu starzy znajomi tacy jak Peppy lub Slippy.

 

W Star Fox Adventures pojawia się waluta (tu kolejny raz kłania się Zelda), za którą jesteśmy w stanie kupować różne użyteczne przedmioty. Mamy też kilka minigier urozmaicających rozgrywkę.

Wideo - Star Fox Adventures

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper