Luigi's Mansion

Luigi's Mansion

8,2
47 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
14.09.2001
Europa:
03.05.2002
Polska:
03.05.2002
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
14.09.2001
Europa:
03.05.2002
Polska:
03.05.2002

Luigi's Mansion - opis gry

Luigi’s Mansion to gra action-adventure wyprodukowana przez Nintendo na premierę GameCube’a. Głównym bohaterem był w niej Luigi, który zapuszcza się do nawiedzonego domu w poszukiwaniu swojego brata Mario.

Podczas eksploracji domu Luigi może korzystać z dwóch urządzeń - odkurzacza o nazwie Poltergust 300 służącego do walki z duchami oraz Game Boy Horror, narzędzia umożliwiającego komunikację z profesorem E. Gaddem, twórcą obu wynalazków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aby upolować ducha Poltergustem 3000 musimy spełnić pewne warunki. Najpierw należy na niego skierować światło latarki. To odsłoni serce, które będzie znakiem, że możemy go wessać. Duch nie przepada jednak od razu, trzeba go jeszcze pozbawić energii, co wymaga chwili czasu. Straszydła bywają różne i wymagają czasami więcej zachodu. Część czyha np. w obrazach. Z czasem poziom trudności rośnie, lecz w zmaganiach pomagają choćby specjalne medaliony będące w stanie poradzić sobie z atakami na bazie ognia, lodu lub wody.

Odkurzacz służy też do innych rzeczy - można nim np. kolekcjonować skarby. Różne zastosowania, oprócz podstawowego, posiada również Game Boy Horror. Z jego pomocą jesteśmy w stanie zbadać napotkane przedmioty, sprawdzić, czy w pobliżu nie ma żadnego ducha, albo zerknąć na mapę domostwa. Gameplay polega na stopniowym pokonywaniu kolejnych pomieszczeń. Po usunięciu wszystkich duchów pojawia się skrzynia zawierająca różne użyteczne rzecz, np. wspomniane medaliony albo klucz. Po zgarnięciu tego drugiego GB Horror za każdym razem pokazuje, które drzwi otwiera.

Po pokonaniu ostatniego bossa gra wystawia nam ocenę zależną od ilość zdobytych skarbów. Główny wątek jest bardzo krótki, co było głównym powodem krytyki Luigi’s Mansion (choć oceny generalnie były przyzwoite). Otrzymujemy także dostęp do alternatywnej wersji nawiedzonego domu różniącej się paroma szczegółami od tej właściwej, np. innym rozstawieniem przeciwników.

Wideo - Luigi's Mansion

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper