The Legend of TianDing

The Legend of TianDing

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CGCG
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.10.2021
Europa:
27.10.2021
Producent:
CGCG
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.10.2021
Europa:
27.10.2021

The Legend of TianDing - opis gry

The Legend of TianDing to dwuwymiarowa gra akcji wyprodukowana przez CGCG i wydana przez Neon Doctrine. Tytuł ukazał się na PC oraz Nintendo Switch. Głównym bohaterem gry jest Liao Tianding, "tajwański Robin Hood”.

Fabuła - The Legend of TianDing

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem gry jest Liao Tianding, postać historyczna zwana również “tajwańskim Robin Hoodem”, który zyskał sławę dzięki swoim zmaganiom z japońskim okupantem na przełomie XIX i XX wieku. Opowieść podzielona jest tu na rozdziały, a każdy z nich przedstawia inny epizod z życia tytułowego bohatera. 

Rozgrywka - The Legend of TianDing

The Legend of TianDing to dwuwymiarowa gra zręcznościowa. Na pierwszy rzut oka produkcja CGCG przywodzi na myśl klasyczne metroidvanie, jednak w rzeczywistości jest ona od nich grą znacznie bardziej liniową nastawioną na przechodzenie poszczególnych plansz z punktu A do punktu B.

Główną atrakcją jest tutaj zatem nie eksploracja, tylko walka. Unikatową cechą systemu The Legend of TianDing jest położenie nacisku na rozbrajanie nieprzyjaciół, a następnie wykorzystywanie zdobytych w ten sposób broni do rozprawy z nimi. Arsenał jest całkiem zróżnicowany. Główny bohater może bowiem położyć ręce i na policyjnych pałkach, i na wyrzutniach rakiet. Co więcej, wraz z postępami stopniowo pozyskujemy nowe zdolności, dzięki którym powiększa się wachlarz naszych możliwości. Samą bitkę, zwłaszcza na wyższych stopniach trudności, poprzedzić zaś powinien proces zapoznania się z sytuacją i wybadania, jak uzbrojony jest nieprzyjaciel.

Do usprawnienia zdolności postaci służą zdobywane pieniądze, ale możemy je stracić, jeśli nasz podopieczny kopnie w kalendarz. Pieniądze można także rozdawać biednym.

Poza walką nie brakuje tu także sekcji czysto zręcznościowych. Tianding dysponuje takimi umiejętnościami jak wall jump czy chwytanie się niektórych elementów otoczenia, co pozwala mu unikać wymyślnych przeszkód. 

Wideo - The Legend of TianDing

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper