Mighty Goose

Mighty Goose

6,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5
PS4 -
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blastmode / MP2 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.06.2021
Europa:
05.06.2021
Producent:
Blastmode / MP2 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.06.2021
Europa:
05.06.2021

Mighty Goose - opis gry

Mighty Goose to dwuwymiarowa strzelanina wyprodukowana przez studio Blastmode we współpracy z MP2 Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Mighty Goose

Mighty Goose to gra typu run and gun inspirowana takimi tytułami jak seria Metal Slug czy Contra. Fabuła nie odgrywa tu przesadnie ważnej roli. Produkcja Blastmode/MP2 Games pozwala nam się wcielić w tytułową gęś - legendarną łowczynię głów. Jej zadaniem jest pokonanie Void Kinga, okrutnego władcy dążącego do podbicia galaktyki.

Założenia rozgrywki, podobnie jak te fabularne, także są łatwo przyswajalne. Nasza podopieczna brnie przed siebie eliminując przeważające siły nieprzyjaciela. Mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju wrogich formacji. Po dotarciu do stosownego punktu na planszy zostajemy zaatakowani i nie będziemy mogli się ruszyć dopóki, dopóty nie zlikwidujemy każdej przeszkody. Ten schemat jest też czasami urozmaicany innymi patentami, na przykład koniecznością znalezienia dźwigni pozwalającej kontynuować zmagania.

Przemierzając kolejne levele gęś gromadzi medykamenty, dopałki a przede wszystkim pieniądze w postaci złotych monet, za które nabywać można w określonych sytuacjach nowe rodzaje uzbrojenia (arsenał, warto w tym kontekście dodać, jest dość szeroki i ‘futurystyczny’) tudzież pojazdy. Wśród tych drugich znajdziemy samoloty, czołgi i roboty.

Podczas rozgrywki towarzyszy nam także specjalny wskaźnik. Po jego nabiciu bohaterka zmienia formę, co znacząco podnosi jej potencjał bojowy i przydaje się zwłaszcza w podbramkowych sytuacjach. 

Mighty Goose posiada tryb multiplayer (kooperacja). Do wyboru jest kilka dodatkowych grywalnych postaci różniących się umiejętnościami. 

Wideo - Mighty Goose

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper