DmC: Devil May Cry

DmC: Devil May Cry

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS4 7.8
XONE 7.7
PS3 7.8
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ninja Theory
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
15.01.2013
Europa:
15.01.2013
Polska:
15.01.2013
Producent:
Ninja Theory
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
15.01.2013
Europa:
15.01.2013
Polska:
15.01.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: DmC: Devil May Cry
8.0
Recenzja gry: DmC: Devil May Cry
Pokaż kolejne recenzje

DmC: Devil May Cry - opis gry

DmC: Devil May Cry jest grą akcji z gatunku slasher wyprodukowaną przez angielskie studio Ninja Theory I wydaną przez japońską firmę Capcom w styczniu 2012 roku na konsole PS3 oraz X360 i w 2013 na PC. DmC uchodzi za reboot serii i jest pierwszą odsłoną, za którą odpowiada zachodni deweloper. Tytuł w 2015 roku zadebiutował na PS4 i XONE. 

W fikcyjnym Limbo City dochodzi do terrorystycznych ataków niejakiego Dante. A przynajmniej tak twierdzi telewizja, którą włada Mundus - czarny charakter, będącego ucieleśnieniem współczesnego biznesmena. Dawno, dawno temu główny antagonista poczuł się zdradzony, gdy jego prawa ręka - demon Sparda postanowił związać się z przedstawicielką sił anielskich - Ewą. Z tego związku na świat przyszedł na świat nasz główny bohater, który jest cierniem w oku i jedynym realnym zagrożeniem dla Króla Demonów. Zadziorny Dante nie ma więc wyboru i musi zaprowadzić porządek w tym i innym wymiarze. Na szczęście znajdzie oparcie w postaci członków Zakonu - Kat i swojego brata Vergila.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w DmC nie doczekała się rewolucji. Kolejne etapy zostały podzielone na misje, w których gracz walczy z groteskowymi przeciwnikami przy jednoczesnym użyciu broni białej i palnej, mierzy się z fragmentami platformowymi oraz rozwiązuje okazjonalne zagadki logiczne. Każda misja poddawana jest ocenie, gdzie „S” to możliwie najwyższa nota, a „D” - najsłabsza. Po napełnieniu specjalnego paska możemy transformować Dantego w potężnego demona (Devil Trigger). Mimo podobnych rozwiązań jak w starszych odsłonach, nowości w grze Ninja Theory nie brakuje. Zrezygnowano z odmiennych stylów walki, a zamiast tego Dante, obok swojego miecza Rebellion, ma do dyspozycji tryb anielski (na dłuższy dystans) oraz diabelski (do walki w zwarciu). Powracają ikony serii, czyli para pistoletów Ebony & Ivory. W walce i skakaniu po platformach można wykorzystać specjalne, wystrzeliwane szczypce, przyciągające bohatera do celu lub wroga pod oręż syna Spardy. Walkę oraz sekcje zręcznościowe uzupełnia kilku odmian kluczy i otwieranie nimi komnat, prowadzących do pobocznych zadań specjalnych.

 

Oprawa audiowizualna jest bardzo mocnym punktem DmC: Devil May Cry. Świat Limbo został zaprojektowany z wielką pomysłowością, design przeciwników to najwyższa półka, w dodatku animacja jest bardzo płynna. Do walki zagrzewa gracza ostra, rockowa muzyka.

Wideo - DmC: Devil May Cry

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper