Islands of Wakfu

Islands of Wakfu

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ankama
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.03.2011
Europa:
30.03.2011
Producent:
Ankama
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.03.2011
Europa:
30.03.2011

Islands of Wakfu - opis gry

Islands of Wakfu to gra action adventure wyprodukowana przez francuskie studio Ankama Play i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxie 360, gdzie dostępny był w cyfrowej dystrybucji. Jego akcja rozgrywa się w uniwersum gry MMORPG Wakfu.

Akcja produkcji Ankama Play rozgrywa się w uniwersum Wakfu, do którego należy też gra Dofus i MMORPG Wakfu. Stało się ono na tyle popularne, że doczekało się serialu animowanego. Wydarzenia ukazane w Islands of Wakfu stanowią swego rodzaju prolog tego serialu. W tutejszym świecie żyje lud zwany Eliatrope, którego sielankowe istnienie dobiega końca, gdy w pobliską planetę uderza meteoryt, co sprawia, że działać zaczyna pewna stara klątwa. Historia skupia się na dwóch postaciach. Jest to Nora (ostatnia ocalała Eliatrope) oraz jej smoczy brat Efrim. Dwójka ta usiłuje uratować swój świat i doprowadzić go do stanu używalności.
 
Rozgrywkę w Islands of Wakfu przedstawia izometryczna kamera. Gra pozwala nam się przełączać między wspomnianą dwójką bohaterów. Nora i Efrim różnią się umiejętnościami przydającymi się zarówno podczas eksploracji, jak i walki. Nora dla przykładu dobrze radzi sobie w walce na krótkie dystanse (potrafi się również teleportować), z kolei Efrim umie pluć w przeciwników wodą, unosi się nad ziemią, dzięki możemy pokonywać niektóre przeszkody (np. zbiorniki wodne), i korzystać z pomocy swojego przyjaciela dziobaka/platypusa. W takiej sytuacji, warto dodać, możemy kierować obiema postaciami jednocześnie (Efrimem lewą gałką, dziobakiem prawą).
 
Na przejście czeka czternaście poziomów. W trakcie ich przechodzenia walczymy, rozwiązujemy proste łamigłówki, nawiązujemy relacje z napotykanymi NPC-ami itd. Do wyboru są dwa stopnie trudności - jeden (niższy) pozwalający się skupić na fabule, drugi (wyższy) pomyślany o tych graczach, którzy chcą także wyzwania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra posiada też multiplayer (kooperacja).

Wideo - Islands of Wakfu

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper