The Darkness

The Darkness

Ocena wg platformy:

PS3 7.3
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Starbreeze Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
25.06.2007
Europa:
29.06.2007
Polska:
03.08.2007
Producent:
Starbreeze Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
25.06.2007
Europa:
29.06.2007
Polska:
03.08.2007

The Darkness - opis gry

The Darkness to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby autorstwa szwedzkiej ekipy Starbreeze Studios, która bazuje na komiksach wydawanych przez będące częścią Image Comics Top Cow. Gra ukazała się w wakacje 2007 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Głównym bohaterem jest Jackie Estacado, członek nowojorskiej mafii. W trakcie swoich 21. urodzin staje się on celem dona Pauliego Franchetti, w tym samym czasie stając się nosicielem przekazywanej z pokolenia na pokolenie Ciemności. Spisany na straty cyngiel zaczyna swoją krwawą krucjatę przeciwko niedoszłym mordercom starając się chronić przy okazji najważniejsze dla siebie osoby.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra została osadzona w półotwartym otwartym świecie, do którego poszczególnych lokacji wskakujemy z pełniącego zadanie hubu metra. Główny wątek ma liniową strukturę wymuszając podjęcie działań w ściśle ustalonej kolejności. Nie jest on jednak jedyną atrakcją The Darkness, bowiem rozmawiając z mieszkańcami odwiedzanych terenów możemy się załapać na zadania poboczne. Sam gameplay jest połączeniem doskonale znanych wszystkim miłośnikom FPS-ów patentów oraz kilku świeżych motywów, które manifestują się w postaci możliwości, jakie Jackie uzyskał zespalając się z Ciemnością. Strzelaniu do oponentów z wszelkiej maści współczesnych zabawek (w tym z dwóch gnatów na raz) towarzyszy przyzywanie pokracznych sługusów – Darklingów oraz operowanie demonicznymi bytami w postaci macek i zjadanie serc wrogów, co pozwala zregenerować nadszarpnięte w trakcie wymian ognia zdrowie Jackiego. Ważnym elementem jest konieczność pozostawania w cieniu i eliminowania źródeł światła, w którym bohater nie może korzystać z obecności profitów, jakie daje mu towarzystwo wyrwanych prosto z piekieł mocy.

Ciemności swojego głosu użyczył charyzmatyczny wokalista, Mike Patton, co przekłada się na doskonały voice-acting. Nie można przyczepić się także do reszty obsady, jak i poziomu grafiki, która udanie zilustrowała nowojorskie ulice, gdzie Estacado urządził sobie prywatną wojnę ze skorumpowanymi policjantami i mającą głęboko w poważaniu stare zasady częścią świata przestępczego.

Wideo - The Darkness

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper