Prey

Prey

7,9
68 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Venom Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.07.2006
Europa:
14.07.2006
Polska:
16.08.2006
Producent:
Venom Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.07.2006
Europa:
14.07.2006
Polska:
16.08.2006

Recenzja redakcji

Recenzja: Prey (PS4)
8.5
Recenzja: Prey (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Prey - opis gry

Prey to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Human Head Studios i wydana przez 2K Games w 2006 roku. Wersja konsolowa tytułu ukazała się tylko na Xboxa 360, ale można ograć także na PC. Co warto dodać, Prey powstawało w sumie przez jedenaście lat (początkowo jako przedsięwzięcie studia 3D Realms).

Głównym bohaterem Prey jest Domasi Tawodi, znany także jako Tommy, Indianin, były żołnierz i obecnie mechanik mieszkający w rezerwacie w Oklahomie. Podczas bójki w barze należącym do jego dziewczyny Jen Tommy wraz z resztą gości zostaje porwany przez wielki organiczny statek kosmiczny zwany Sphere. Jego zadaniem będzie uratować siebie, swoich bliskich, a także dowiedzieć się prawdy o tajemniczym obiekcie.

Prey jest strzelaniną FPP, której akcja rozgrywa się na pokładzie wspomnianego statku. Podczas rozgrywki nasz podopieczny będzie używał rozmaitych broni - tych bardziej tradycyjnych oraz fantastycznych pukawek rodem z science-fiction. Produkcję Human Head na tle innych reprezentantów gatunku wyróżnia jednak co innego, a mianowicie eksploracja podczas której posługujemy się portalami. Możemy dzięki nim podróżować, możemy też przez nie strzelać (w skrajnym przypadku ostrzelamy samych siebie). Pojawiają się także inne sekcje - miejsca, w których inna jest grawitacja, oraz fragmenty, gdy Tommy używa latającego pojazdu a rozgrywka przypomina wówczas trochę serię Descent. Nie brakuje też łamigłówek polegających na otwieraniu zamkniętych drzwi lub łamaniu kodów.

Tommy ma ponadto inne możliwości - może np. wyciągnąć z ciała swoją duszę, pozwalając jej wydostać się do świata materialnego. Dusza, pod postacią sokoła, jest w stanie włączać znajdujące się poza zasięgiem protagonisty przełączniki oraz generalnie pomagać przy różnych zagadkach. Co warto wspomnieć, po otrzymaniu pewnej ilości obrażeń Tommy nie umiera tylko przenosi się do świata umarłych. Musi wtedy zestrzeliwać zagubione dusze ze swojego łuku - od wyniku zależy, jaki będzie jego stan po powrocie.

Prey oprócz kampanii posiada też tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób. Oferuje on dość standardowe warianty rozgrywki, jak deathmatch czy team deathmatch.

Wideo - Prey

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper