The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BonusXP
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
04.02.2020
Europa:
04.02.2020
Polska:
04.02.2020
Producent:
BonusXP
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
04.02.2020
Europa:
04.02.2020
Polska:
04.02.2020

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics - opis gry

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics to strategia turowa wyprodukowana przez studio BonusXP i wydana przez En Masse Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Powstał on na podstawie serialu emitowanego na platformie Netflix.

Akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie o nazwie Thra, która zamieszkana jest przez rozmaite rasy. Niegdyś była ona mlekiem i miodem płynącym rajem, w którym wszyscy żyją ze sobą w harmonii i pokoju, lecz ten stan rzeczy uległ zmianie wraz z przybyciem istot zwanych Skeksis, które zaczęły niszczyć środowisko celem realizacji własnych celów i sprytem oraz intrygami podporządkowały sobie inne rasy. 

Produkcja BonusXP przedstawia historię buntu, jaki przeciw Skekis rozpoczęły Gelflingi - mieszkańcy Thra od zamierzchłej przeszłości. Jest ona w dużej mierze adaptacją serialu Netflix, ale poza tym przedstawia również zupełnie nowe wydarzenia.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, The Dark Crystal żywo przypomina m.in. serie Final Fantasy Tactics czy Fire Emblem. Bitwy (a jest ich ponad pięćdziesiąt w podstawowym wariancie gry) toczą się na planszach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. W ich trakcie możemy robić użytek z elementów otoczenia.

W grze nie brakuje elementów RPG. Nasi podopieczni (nowe postacie odblokowujemy wraz z postępami w fabule; reprezentują one różne profesje i plemiona Gelflingów, co też ma przełożenie na ich bitewne właściwości) gromadzą z czasem doświadczenie, dzięki czemu rozwijamy ich zdolności. Dostępne są także perły, tutejsza waluta, dzięki której nabywamy nowe bronie, pancerze i akcesoria.

Jednokrotne ukończenie fabularnej kampanii pozwala odblokować New Game+. Tryb ten umożliwia ponowne przejście gry już na zdecydowanie wyższym stopniu trudności. 

Wideo - The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper