Reverie Knights Tactics

Reverie Knights Tactics

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
40 Giants Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
25.01.2022
Europa:
25.01.2022
Producent:
40 Giants Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
25.01.2022
Europa:
25.01.2022

Reverie Knights Tactics - opis gry

Reverie Knights Tactics to strategia turowa z elementami RPG wyprodukowana przez studio 40 Giants Entertainment i wydana przez 1C Entertainment. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch.

Fabuła - Reverie Knights Tactics

Fabuła kręci się wokół legendarnego miasta elfów Lennórien. Niegdyś kwitnące, a obecnie przemienione w ruinę po inwazji armii goblinów. By odbić miasto, z misją wysłany zostaje zakon rycerzy, lecz słuch po nim ginie. Mijają lata, przygotowywana jest nowa ekspedycja. Tym razem dowodzi nią córka jednego z zaginionych.

Rozgrywka - Reverie Knights Tactics

Reverie Knights Tactics to strategia turowa przypominająca gry w rodzaju Final Fantasy Tactics. Bitwy toczą się tu na planszach podzielonych na mniejsze kwadratowe pola, po których poruszają się jednostki nasze i przeciwnika (czasami znajdziemy też na nich przeszkody). Gra wprowadza kilka oryginalnych rozwiązań do formuły gatunku. Po pierwsze, nasza postać może poruszać się po niebieskich i żółtych polach. Te drugie znajdują się dalej, jednak jeśli zdecydujemy się na taką możliwość, stracimy punkty AP co uniemożliwi atakowanie. Po drugie, gromadzimy nie tylko punkty doświadczenia, ale i tzw. cogni. Jest to swego rodzaju tutejsza waluta pozwalająca odcyfrowywac magiczne zwoje, które podbijają parametry podopiecznych. Walczący, co warto dodać, reprezentują różne klasy, to zaś przekłada się na ich umiejętności i wyposażenie.

Bitwy to nie wszystko. Spory nacisk położono na fabułę, czego jednym z przejawów jest możliwość podejmowania decyzji w newralgicznych momentach. Te mają następnie przełożenie na to, jak inne postacie postrzegają Aurorę, główną bohaterką. 

Wideo - Reverie Knights Tactics

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych