Rain of Reflections

Rain of Reflections

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lionbite Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.10.2019
Europa:
04.10.2019
Producent:
Lionbite Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.10.2019
Europa:
04.10.2019

Rain of Reflections - opis gry

Rain of Reflections to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez szwedzkie studio Lionbite Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, gdzie był udostępniony w odcinkach.

Fabuła - Rain of Reflections

Wydarzenia przedstawione w Rain of Reflections rozgrywają się w dalszej przyszłości, tj. w XXII wieku. Główną bohaterką opowieści jest Wilona Hart, naukowiec, która zajmuje się palącym i występującym od stosunkowo niedawna problemem coraz powszechniejszej niepłodności. Z czasem nabiera ona jednak wątpliwości co do przeprowadzanych eksperymentów i postanawia wykraść obiekt badań, czyli dziecko urodzone w naturalny sposób. Krok ten, rzecz jasna, ma swoje poważne konsekwencje. Wilona staje się wrogiem zamordystycznej organizacji OneForce i jej instytucji. Z drugiej strony udaje mu się również nawiązać kontakt z ruchem oporu.

Rozgrywka - Rain of Reflections

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Rain of Reflections to strategia turowa, choć w rzeczywistości gra rozmaicie rozkłada akcenty. Starcia toczą się na trójwymiarowych mapach, na których nie brakuje interaktywnych elementów otoczenia (można z tego, oczywiście, zrobić użytek), jednak słowo “starcia” nie jest w rzeczywistości szczególnie precyzyjne, ponieważ w wielu sytuacjach koncentrujemy się nie tyle na eliminowaniu nieprzyjaciół, co raczej unikaniu ich czujnego wzroku. 

Nasze zmagania nie sprowadzają się jedynie do rzeczonych starć. Rozgrywkę urozmaicają ponadto: eksploracja (w grze zaimplementowano interfejs point-and-click), konwersacje, w trakcie których mamy możliwość wyboru odpowiedzi (fabuła jest nieliniowa, a podejmowane przez nas decyzje mogą wpłynąć na świat wokół), oraz minigierki w postaci np. hakowania komputerów. 

Jak wspomniano na wstępie, Rain of Reflections było udostępniane w odcinkach.

Wideo - Rain of Reflections

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper