The Count Lucanor

The Count Lucanor

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Baroque Decay
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
03.03.2016
Europa:
03.03.2016
Producent:
Baroque Decay
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
03.03.2016
Europa:
03.03.2016

The Count Lucanor - opis gry

The Count Lucanor to gra action-adventure z elementami horroru wyprodukowana przez Baroque Decay i wydana przez Merge Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Głównym bohaterem gry jest 10-letni chłopiec o imieniu Hans, który pochodzi z bardzo biednej rodziny. Hans marzy o lepszym życiu, co wszem i wobec oznajmia swojej matce po tym, jak nie otrzymał żadnego prezentu w dniu swoich urodzin. Po kłótni ucieka on z domu i snując się tak bez żadnego konkretnego celu napotyka na swej drodze kobolda, który ma dlań ciekawą propozycję. Chłopak zyska dozgonną chwałę i bogactwo, lecz musi się uporać tylko z jednym prostym zadaniem. Jak można się spodziewać, propozycja ta znacząco skomplikuje jego los.

Po przyjęciu propozycji Hans trafia do tajemniczego zamku, który -- na jego nieszczęście -- najeżony jest niebezpieczeństwami wszelkiej maści. Nasze zadanie polega na jego eksploracji i radzeniu sobie z kolejnymi, coraz trudniejszymi wyzwaniami. W poszczególnych komnatach budynku znajdują się rozmaite łamigłówki, za których rozwiązanie otrzymujemy litery alfabetu. Te mają pozwolić Hansowi odgadnąć imię kobolda, bo takie właśnie wyznaczył on zadanie głównemu bohaterowi. Co warto dodać, nie każdą zagadkę da się przejść z marszu. Niektóre wymagają od nas posiadania konkretnego przedmiotu.   

Po pewnym czasie w zamku pojawiają się potwory, które zmieniają dynamikę rozgrywki. Hans nie potrafi walczyć, więc musi sobie radzić innymi sposobami, tj. używać znajdowanych tu i ówdzie świec odstraszających przeciwników bojących się światła. Jeszcze inną znajdźką są złote monety. Te służą do przekupywania kruka, który pozwala wrócić do świata żywych w razie wpadki (bez utraty progresu).

Gra posiada pięć zakończeń.

Wideo - The Count Lucanor

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper