Oxenfree

Oxenfree

7,4
55 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.4
PC 8.0
PS4 7.3
XONE 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Night School
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
16.01.2016
Europa:
16.01.2016
Producent:
Night School
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
16.01.2016
Europa:
16.01.2016

Recenzja redakcji

Oxenfree - recenzja gry
9.5
Oxenfree - recenzja gry
PC XONE

Oxenfree - opis gry

Oxenfree to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana i wydana przez niezależne Night School Studio (założone przez m.in. byłych pracowników Telltale). Tytuł ukazał się najpierw na komputerach osobistych i konsoli Xbox One, później został przeniesiony także na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Gra skupia się na perypetiach kilkuosobowej grupy nastolatków, a zwłaszcza na dziewczynie imieniem Alex. Główna bohaterka wraz z przyjaciółmi trafia na wysepkę, na której ma zostać zorganizowana impreza. Wszystko przebiega normalnie dopóty, dopóki Ren, koleżanka Alex z dawnych lat, nie wpada na pomysł, aby sprawdzić pogłoski o jednej z miejskich legend mówiącej o tajemniczej częstotliwości radiowej. Jak się rychło okaże, wyprawa nie będzie należeć do najbezpieczniejszych i zahaczy o sprawy paranormalne.

Dalsza część tekstu pod wideo

Oxenfree trudno nazwać “grą” w ścisłym tego słowa znaczeniu. Lepszym określeniem byłaby “interaktywna historia”. Nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do eksploracji wyspy (niezbyt dużej swoją drogą) oraz komunikacji z czwórką pozostałych bohaterów. Od czasu do czasu zdarza się, że natrafimy na jakieś łamigłówki, do których rozwiązania przyda się przenośne radio, ale są one proste i nie stanowią wyzwania.

W trakcie eksploracji bohaterowie będą prowadzić ze sobą konwersacje. Nasza podopieczna, a wraz z nią my, może w wybranych momentach wybrać pożądaną odpowiedź spośród trzech dostępnych. Co warto dodać, nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Nasza decyzja może różnie wpłynąć na przebieg historii i na to, jak będą się układać relacje między postaciami. Główny wątek można przejść w cztery, pięć godzin.

Wideo - Oxenfree

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper