Yuppie Psycho

Yuppie Psycho

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Baroque Decay
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.04.2019
Europa:
25.04.2019
Producent:
Baroque Decay
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.04.2019
Europa:
25.04.2019

Yuppie Psycho - opis gry

Yuppie Psycho to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Baroque Decay i wydana przez Another Indie. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Yuppie Psycho przedstawia dystopijną wizję lat 90. ubiegłego wieku. Brian Pasternack, główny bohater, to młody człowiek rozpoczynający właśnie swoją karierę zawodową. Wydawać by się mogło, że trafia bardzo dobrze - do najpotężniejszej firmy na świecie - Sintracorp. Szczęście Pasternacka nie trwa jednak długo. Wkrótce na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice korporacji. Jak się bowiem okazuje, rządzi nią wiedźma. Doprowadziła ona do sukcesu Sintracorp, ale obecnie skupia się na dręczeniu swoich pracowników. Zadaniem głównego bohatera jest się z nią uporać.

Yuppie Psycho to gra przygodowa z elementami horroru, przede wszystkim czarnego humoru. Zadaniem Briana Pasternacka jest zabicie wiedźmy rządzącej Sintracorp, ale nie będzie to oczywiście takie proste. Rozgrywka polega głównie na rozwiązywaniu łamigłówek, najczęściej mających uzasadnienie w kontekście danej lokacji i sytuacji, w której się znajdujemy. Słowem, nie są one abstrakcyjne jak to bywa w niektórych innych podobnych grach. Poza główkowaniem musimy też poznawać tajemnice innych pracowników oraz ukrywać się przed istotami z zaświatów. Główny bohater nie jest w stanie walczyć, więc ze swoimi prześladowcami musi sobie radzić na dwa sposoby: albo ich przechytrzyć, albo uciekać.

W razie uszczerbku na zdrowie Brian może skorzystać z ‘medykamentów’ w postaci jedzenia. Jego ilość jest jednak w biurowcu ograniczona. Ograniczone są ponadto możliwości zapisywania stanu gry. Można tego dokonać tylko w określonych miejscach, jeśli posiadamy papier i atrament.

Yuppie Psycho, warto dodać, posiada więcej niż jedno zakończenie. To, które zobaczymy, zależy od naszych poczynań.

Wideo - Yuppie Psycho

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper