The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

5,4
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS3 5.6
X360 5.5
Wii 5.5
DS 4.5
PS2 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.05.2008
Europa:
20.06.2008
Polska:
20.06.2008
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.05.2008
Europa:
20.06.2008
Polska:
20.06.2008

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian - opis gry

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian to gra action-adventure wyprodukowana przez Traveller’s Tales i wydana przez Disney Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii i Nintendo DS.

Akcja produkcji Traveller’s Tales rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym filmie z cyklu “Opowieści z Narnii”, który z kolei powstał na podstawie powieści napisanych przez C.S. Lewisa. Fabuła gry toczy się rok po wydarzeniach z filmu. Konkretnie jest to rok ‘ludzki’, bo w świecie Narnii lat upłynęło ponad tysiąc. Zły król Miraz zdobył władzę, pozbawiając tronu prawowitego następcę, księcia Caspiana. Ten jednak nie zamierza się poddawać. Używa magicznego rogu, by przyzwać czwórkę rodzeństwa Pevensie i niewielką armię Starych Narnijczyków.

Pod względem rozgrywki gra przywodzi trochę na myśl serię Dynasty Warriors, choć w produkcji Traveller’s Tales nie brakuje też paru innych elementów urozmaicających tamtą formułę. Słowem, mamy tu do czynienia z grą akcji, w której szlachtujemy rzesze nieprzyjaciół. W trakcie zmagań przejmujemy kontrolę nad dwudziestoma grywalnymi postaciami, np. nad wspomnianym rodzeństwem czy samym Caspianem. Pomiędzy bohaterami możemy się przełączać, co jest funkcją dość istotną, ponieważ podopieczni dysponują unikalnymi zdolnościami przydającymi się w różnych okolicznościach.

Zmagania urozmaicają proste łamigłówki (polegające np. na przełączaniu wajch) i szukanie kluczy służących do otwierania skrzyń ze skarbami. W tych mogą znajdować się rozmaite bonusy, jak ilustracje. Inną atrakcją, o której przy tej okazji wspomnieć, jest dodatkowa miejscówka (level), której na próżno szukać w filmie lub książce.

Gra posiada tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja).

Co warto dodać, wersja z DS-a była pierwszą grą, która korzystała z serwisu DGamer należącego do Disneya. Gracze mogli się dzięki niemu wymieniać wynikami, korzystać z czatu czy odblokowywać bonusową zawartość.

Wideo - The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych