Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

5,4
52 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.6
PS3 6.3
X360 5.8
Wii 5.5
PSP 4.0
DS 7.0
PS2 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
30.06.2009
Europa:
03.07.2009
Polska:
03.07.2009
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
30.06.2009
Europa:
03.07.2009
Polska:
03.07.2009

Harry Potter and the Half-Blood Prince - opis gry

Harry Potter and the Half-Blood Prince to przygodowa gra akcji na licencji filmu pod tym samym tytułem wyprodukowana przez EA Bright Light Studio i wydana przez Electronic Arts w lipcu 2009 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Ukazały się również wersje na konsole Wii, DS, PSP i PS2, lecz są znacznie zubożone względem Half-Blood Prince na PS3 i X360.

Fabuła gry wierna jest filmowej adaptacji przygód Harry’ego Pottera. W świecie magii zapanowała panika. Voldemort powrócił, a Śmierciożercy rosną w siłę. Karczmy i sklepy są z obawy przed atakiem pozamykane. W atmosferze ciągłego strachu i napięcia rozpoczyna się kolejny, szósty już rok nauki Harry'ego Pottera, Rona Weasleya i Hermiony Granger. Harry wraz z dyrektorem Hogwartu Albusem Dumbledorem stara się znaleźć sposób na pokonanie wroga. Kluczem do zagadki wydaje się być Horacy Slughorn, były nauczyciel eliksirów, ponownie zatrudniony w szkole. Jednak zło rozciągające swoje macki na cały świat nie jest jedynym problemem trójki przyjaciół. Młodzieńcy dorastają, a wraz z wchodzeniem w dorosłość zaczynają pojawiać się problemy.

Harry Potter jest grą przygodową z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Zadania polegają głownie na zwiedzaniu szkoły, warzeniu eliksirów, ćwiczeniu Quidditcha i pojedynkowaniu się. Autorzy bardzo ciekawie wykorzystali fragment, w którym Harry działa pod wpływem Eliksiru Szczęścia - Felix felicisa. Kamera przełącza się na widok z oczu bohatera, a wszystkie bonusy, jakie gracz, mnożą się kilkukrotnie. Podczas pojedynków grający ma ma do wyboru kilka ciekawych zaklęć oraz możliwość unikania uroków rywala. Quidditch to zawody, które polegają na lataniu po torze ułożonym z gwiazdek. Przelecenie przez gwiazdkę daje nam czas na dolecenie do kolejnej. Mocną stroną produkcji jest ogromna ilość lokacji - w Hogwarcie można znaleźć niemal wszystkie miejsca, które pojawiły się w filmach.

Grafika nie jest najwyższych lotów, jednak fani filmowej serii bez trudu rozpoznają podobiznę m.in. Emmy Watson. Dopracowano to oprawę dźwiękową. Muzyka przesycona jest magią i nadaje odpowiedni nastrój, a bohaterom podkładają głosy ci sami aktorzy, co w filmie.

Wideo - Harry Potter and the Half-Blood Prince

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper