The Blind Prophet

The Blind Prophet

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ars Goetia Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
10.01.2020
Europa:
10.01.2020
Producent:
Ars Goetia Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
10.01.2020
Europa:
10.01.2020

The Blind Prophet - opis gry

The Blind Prophet to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez studio Ars Goetia Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz urządzenia przenośne.

Fabuła - The Blind Prophet

Produkcja Ars Goetia Games inspirowana jest takimi grami i filmami jak Broken Sword, Blade Runner czy Gabriel Knight. Głównym bohaterem gry jest Bartholomeus, liczący sobie dwa tysiące lat wojownik niebios nazywany także apostołem. Na jego barki spada ważkie zadanie. Trafia on mianowicie do niewielkiego miasta Rotbork, w którym dochodzi do niepokojących incydentów o nadprzyrodzonym charakterze - opętań i morderstw. Sprawcami tych czynów są demony, które ‘zinfiltrowały’ miejscową społeczność. Zadaniem Bartholomeusa jest je wykryć i wyeliminować.

Rozgrywka - The Blind Prophet

Rozgrywka The Blind Prophet czerpie garściami z klasyków gatunku przygodówek point-and-click. W celu zrealizowania swojej misji główny bohater odwiedza tu najróżniejsze lokacje, szuka wskazówek i śladów, konwersuje z napotkanymi osobami itd. Gra daje nam cztery metody interakcji ze światem wokół: obserwuj, weź, użyj, rozmawiaj. Pewnym ułatwieniem jest funkcja Stalker’s Eye, która na czerwono oznacza wszystkie ważne obiekty.

Lwia część rozgrywki to oczywiście rozwiązywanie zagadek polegających przeważnie na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. Nie są one jednak tak wymagające (i abstrakcyjne) jak w starszych przygodówkach tego samego typu. Znaleziony przedmiot można zazwyczaj użyć w tej samej lokacji, a w inwentarzu mamy miejsce tylko na trzy bibeloty. 

Oprócz tego twórcy przygotowali też łamigłówki, które wyznaczają nam limit czasu. Musimy wówczas uporać się z wyzwaniem wystarczająco szybko, a jeśli nam się ta sztuka nie uda - Bartholomeus wyzionie ducha.

Wideo - The Blind Prophet

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper