Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

5,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 3.8
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.07.2020
Europa:
10.07.2020
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.07.2020
Europa:
10.07.2020

Recenzja redakcji

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise - recenzja gry. Agent York w wysokiej formie
8.5
Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise - recenzja gry. Agent York w wysokiej formie
NS

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise - opis gry

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Toybox i wydana przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się najpierw na Nintendo Switch, a później trafił też na PC.

Fabuła - Deadly Premonition 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Narracja przebiega dwutorowo. Śledzimy wydarzenia z 2005 i 2019 roku. Poznajemy naprzemiennie historię sprzed incydentu Greenvale, z pierwszej odsłony, jak i wydarzenia mające miejsce już po traumatyzującym śledztwie poprzednika. Rolę głównego bohatera ponownie odgrywa Francis York Morgan - legenda wydziału profilaktyki i FBI. Człowiek, który do czasu emerytury rozwiązywał najdziwniejsze sprawy. Obecnie wyniszczony mentalnie i umierający na raka. Trafia pod lupę nowego pokolenia agentów, jak służbistka Aaliyah Davis, którzy otwierają na nowo stare akta i dociekają prawdy skrytej w odmętach wspomnień Yorka. 

Rozgrywka - Deadly Premonition 2

Lwia część akcji Deadly Premonition 2 rozgrywa się tym razem w miasteczku Le Carré położonym w stanie Luizjana. Zadaniem bohaterów będzie tym razem zbadanie sprawy zabójstwa nastolatki, której pocięte zwłoki złożono na prowizorycznym ołtarzu.

Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise nie stawia fundamentu zabawy na głowie. Zamiast tego prezentuje delikatną ewolucję trzonu rozgrywki i funduje powtórkę dobrze znanych rozwiązań. Powracają wszystkie aspekty symulacji codziennego życia. Należy dbać o zarost i higienę osobistą, bo w innym wypadku muchy uczepią się bohatera. York nie lubi pracować o pustym żołądku oraz dba o harmonogram snu. Podróżujemy po otwartym mieście, udając się z jednego punktu do drugiego. Wykonujemy przy tym proste zadania dla lokalnych bywalców. Powracają sekwencję "Otherworld", czyli enigmatyczne manifestacje przenoszące nas do alternatywnej rzeczywistości. To tam zrobimy użytek z pistoletu, mierząc się z przeciwnikami wzorowanymi na harlekiny w klimatach voodoo.

Po samym mieście możemy się teraz poruszać przy użyciu deskorolki. Podobnie jak Greenvale Le Carré zamieszkane jest przez plejadę barwnych postaci, które możemy poznawać z czasem. 

Wideo - Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper