FTL: Faster Than Light

FTL: Faster Than Light

7,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
Mobile 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Subset Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Roguelike
Premiery
Świat:
14.09.2012
Europa:
14.09.2012
Producent:
Subset Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Roguelike
Premiery
Świat:
14.09.2012
Europa:
14.09.2012

FTL: Faster Than Light - opis gry

FTL: Faster Than Light to gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Subset Games. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, OS X, Linux) oraz urządzeniach mobilnych. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter.

W Faster Than Light pilotujemy statek kosmiczny, ale nie mam nad nim bezpośredniej kontroli. Zamiast tego zarządzamy załogą i rozmaitymi systemami (obronnym, ofensywnym itd.). Eksploracja przestrzeni kosmicznej odbywa się w systemie turowym, natomiast walki toczą się w czasie rzeczywistym. W ich trakcie można jednak zrobić pauzę. Członków załogi da się umieścić na różnych stanowiskach znajdujących w różnych pomieszczeniach. Gra przedstawia nam podczas rozgrywki czytelny schemat statku, dzięki czemu wydawanie dyspozycji nie powinno sprawiać problemów. Poza tym załoga przydaje się również do innych zadań: gaszenia pożarów czy odbijania ataków ze strony najeźdźców. Jej członkowie zdobywają wraz z postępami doświadczenie, bez którego ani rusz na dalszych etapach zabawy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę rozpoczynamy posiadając raczej kiepski statek kosmiczny oraz kompletnie niedoświadczoną załogę. Nasze głównie zadanie polega na ucieczce przed siłami rebeliantów i dotarciu do bazy Federacji. W tym celu musimy przebyć osiem sektorów, przy czym nie będzie to łatwe zadanie. Po drodze napotykamy jednostki nastawione wrogo, pokojowo lub handlarzy oferujących nowy sprzęt. Wszechświat jest generowany proceduralnie, co sprawia, że za każdym razem nasze zmagania wyglądają inaczej.

W trakcie rozgrywki odblokowujemy osiągnięcia/achievementy, które odblokowują dostęp do nowego, lepszego sprzętu i statków kosmicznych. Niektóre z nich wymagają zupełnie innego podejścia i zmiany sposobu myślenia. Na przykład krążownik Engi ma słabe uzbrojenie, ale zamiast tego jest w stanie wyłączyć bronie nieprzyjaciołom, co pozwala nam uciec lub ich wykończyć dronami.

Dwa lata po premierze gry ukazała się wersja FTL: Advanced Edition. Oferowała ona dodatkową zawartość (statki, eventy, gameplayowe rozwiązania) i ukazała się też na urządzeniach mobilnych, a konkretnie na iPadzie.

Wideo - FTL: Faster Than Light

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper