Enter the Gungeon

Enter the Gungeon

8,3
30 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8
PC 8.3
PS4 8.4
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dodge Roll
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.04.2016
Europa:
05.04.2016
Polska:
05.04.2016
Producent:
Dodge Roll
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.04.2016
Europa:
05.04.2016
Polska:
05.04.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Enter the Gungeon (PS4)
9.5
Recenzja: Enter the Gungeon (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Enter the Gungeon - opis gry

Enter the Gungeon to gra zręcznościowa z elementami roguelike wyprodukowana przez niezależne studio Dodge Roll i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, OS X) oraz na PlayStation 4.

W Enter the Gungeon wcielamy się w jedną z czterech postaci. Są to Marine, Pilot, Skazana oraz Łowczyni. Bohaterowie trafiają na planetę gdzieś na krańcach kosmosu, na której ma znajdować się legendarna broń. Żeby się jednak do niej dostać, muszą przedrzeć się przez przepastne lochy najeżone niebezpieczeństwami. Każdy ma tutaj własny powód dla którego robi, to co robi.

Postacie różnią się specjalnymi umiejętnościami - ktoś może na przykład wezwać posiłki, a ktoś jeszcze inny otwierać skrzynie wytrychem. Produkcja, choć posiada cechy roguelike, czyli oferuje generowane proceduralnie levele, stara się też znaleźć sposób, by projekt poszczególnych pomieszczeń był bardziej atrakcyjny. W efekcie na każdym piętrze lochów (tzw. Gungeona) znajdziemy losową liczbę pokojów, ale pokoje te nie są wykonane metodą kopiuj-wklej. Przeciwnie - twórcy starali się zadbać o jak najlepszy level design.

W pokojach tych musimy uporać się z przeciwnikami różniących się takimi aspektami jak siła, wytrzymałość czy rodzaje ataków. Na końcu każdego piętra ścieramy się także z bossem. Nieprzyjaciół likwidujemy pukawkami znajdowanymi w skrzyniach lub kupowanymi w sklepach porozmieszczanych tu i ówdzie. Łącznie ponad dwieście broni oraz dodatkowe przedmioty, za pomocą których można je usprawniać. Na uwagę zasługuje też zdolność odskakiwania (w trakcie jej wykonywania jesteśmy nietykalni) oraz możliwość przewracania stołów, by chronić się przed atakami. W tym miejscu warto dodać, że gra Dodge Roll czerpie niemało ze shmupów, scrollowanych strzelanin, zwłaszcza tych typu bullet hell, w których ekran zapełnia się pociskami.

W trakcie zmagań możemy się natknąć na inne postacie, które można uratować. Trafiają one potem do Breach, miejsca znajdującego się nad Gungeonem, gdzie możemy np. wykupić (za pieniądze zdobywane na bossach) dostęp do specjalnych przedmiotów.

Enter the Gungeon oprócz singla posiada też multiplayer umożliwiający wspólne wypady do lochów dwóm kooperującym ze sobą graczom.

Wideo - Enter the Gungeon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper