The Binding of Isaac: Afterbirth+

The Binding of Isaac: Afterbirth+

7,6
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS 6.3
PC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nicalis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.03.2017
Europa:
07.09.2017
Producent:
Nicalis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.03.2017
Europa:
07.09.2017

Recenzja redakcji

The Binding of Isaac: Afterbirth+ - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
The Binding of Isaac: Afterbirth+ - recenzja gry
NS

The Binding of Isaac: Afterbirth+ - opis gry

The Binding of Isaac: Afterbirth+ to gra action-adventure w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez studio Nicalis i wydana w Europie przez Headup Games. Tytuł ukazał się na PC i konsolach. Afterbirth+ to kolejna edycja The Binding of Isaac rozbudowana o nową zawartość. Była ona dostępna także na postaci dlc na innych platformach - PlayStation 4, Xbox One oraz PC

Produkcja Nicalis inspiruje się biblijną historią. Tutejszy Isaac to na pozór zwyczajny chłopiec, który mieszka ze swoją kochającą matką. Ten stan rzeczy ulega jednak zmianie. Matka zaczyna się bowiem zmieniać pod wpływem oglądanych programów religijnych. Na początek zamyka głównego bohatera w jego pokoju, aby nie zepsuły go wpływy świata zewnętrznego. Później jednak postanawia go zabić, aby zademonstrować swoje oddanie wierze. Isaac w efekcie ucieka i trafia do piwnicy, z której musi się wydostać.

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem podstawki. Mamy tu do czynienia z grą action-adventure w konwencji dungeon crawlera i z elementami roguelike. Grać możemy jako Isaac lub jedna z dziesięciu innych postaci. Nasze zadanie polega na przeczesywaniu przepastnych kazamatów należących do matki bohatera, których pomieszczenia są generowane proceduralnie. W międzyczasie walczymy z przeciwnikami je zamieszkującymi i zbieramy przydatne przedmioty. Wersja Rebirth wprowadzała możliwość save’owania, jednak zaznaczyć warto, iż w razie wtopy save zostaje skasowany i zmagania musimy rozpoczynać od nowa.

Naszym podopiecznym kierujemy w sposób przywodzący na myśl twin-stick shootery. To znaczy jedną gałką się poruszamy, a drugą ‘strzelamy’ łzami. Po drodze zgarniamy wspomniane przedmioty: są to na przykład bomby (służą i do walki, i do usuwania przeszkód), klucze (otwierają drzwi i skrzynie), monety (służące do robienia zakupów w sklepie) czy power-upy wpływające na parametry.

Edycja Afterbirth+ oferuje nową zawartość z rozszerzeń o nazwie Afterbirth i Afterbirth+. Zawierały one nowych przeciwników, nowe postacie, przedmioty, sekrety, zakończenia, a także bestiariusz, do którego trafiają wszystkie potwory i bossowie napotkani w trakcie rozgrywki, oraz Greed Mode, który jest wyższym stopniem trudności.

Gra posiada multiplayer dla czterech osób (w tym sieciowe rankingi).

Wideo - The Binding of Isaac: Afterbirth+

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper