Archvale

Archvale

6,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.7
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
idoz & phops
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.12.2021
Europa:
02.12.2021
Producent:
idoz & phops
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.12.2021
Europa:
02.12.2021

Archvale - opis gry

Archvale to gra akcji w konwencji bullet hell wyprodukowana przez studio idoz & phops i wydana przez Humble Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Archvale

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła nie stanowi głównej atrakcji produkcji idoz & phops. Ma ona charakter przede wszystkim pretekstowy. Tytuł pozwala nam się wcielić w bezimiennego bohatera, który budzi się pewnego razu w świątyni z zadaniem uratowania królestwa Archvale. By tego dokonać, musi on odnaleźć siedem magicznych kamieni, dzięki którym uda się zbudować pomost między światami.

Rozgrywka - Archvale

Na pierwszy rzut oka Archvale przypomina tradycyjne gry action-adventure, jak np. pierwsze odsłony serii The Legend of Zelda. W rzeczywistości jednak mamy tu do czynienia z grą akcji, która inspiracje czerpie ze strzelanin bullet hell. Podczas zmagań nasz podopieczny staje naprzeciwko przeważających sił wroga i unika zasypujących ekran pocisków. 

Wzorem innych gier action-adventure czy RPG ważnym elementem rozgrywki jest podnoszenie potencjału bojowego głównego bohatera. W trakcie swojej przygody gromadzi on materiały przydatne do tworzenia nowego ekwipunku - rzecz obowiązkowa, jeśli myślimy o pokonaniu kolejnych bossów. Twórcy przygotowali kilka rodzajów broni (wszystkich jest ponad dwieście), a każdy z nich różni się właściwościami, wpływając na styl gry. Do tego dochodzą również tzw. odznaki, czyli de facto umiejętności, które można ‘wyekwipować’.

Archvale jest początkowo liniowe, lecz z czasem świat gry otwiera się bardziej. Większość rozgrywki to walka, lecz gdzieniegdzie mamy także do czynienia z wyzwaniami czysto zręcznościowymi, jak omijanie przeszkód. 

Gra posiada tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Archvale

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper