The End is Nigh

The End is Nigh

7,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 6.8
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Edmund McMillen
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
12.07.2017
Europa:
12.07.2017
Producent:
Edmund McMillen
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
12.07.2017
Europa:
12.07.2017

The End is Nigh - opis gry

The End is Nigh to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Edmunda McMillena, twórcę Super Meat Boy, i Tylera Glaiela. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później został wydany także na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Produkcja wprowadza nas w rozgrywkę burząc czwartą ścianę. Prolog przedstawia Asha, który jest czarnym blobem streamującąym dwuwymiarowego platformera The End is Nigh. My możemy uczestniczyć w rozgrywce, ale po zaliczeniu zgonu gra się crashuje. Ash próbuje ją uratować - wyjmuje cartridge i próbuje na niego dmuchać, ale nic to nie daje. Wkrótce z listu głównego bohatera dowiadujemy się, że nastąpił koniec świata. Pozbawiony swojej ulubionej gry wyrusza on w świat, aby znaleźć przyjaciół i ponownie go zaludnić.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to produkcja duetu McMillen/Glaiel jest dość standardowym dwuwymiarowym platformerem, choć nie nie scrollowanym - ekran nie przesuwa się wraz z naszą postacią. Zamiast tego świat składa się z ponad sześciuset oddzielnych ekranów najczęściej wypełnionych przeróżnymi przeszkadzajkami. Warto jednak dodać, że kolejne ekrany/lokacje tworzą spójną całość, a tu i ówdzie znajdują się lepiej lub gorzej ukryte pomieszczenia.

Jak przystało na platformera, w grze nie brakuje znajdziek. Są to guzy, które odblokowują dostęp do dodatkowych leveli, oraz carty z grami odblokowując bonusowe minigierki.

The End is Nigh jest stosunkowo długie jak na grę ze swojego gatunku. Można ją ukończyć w kilka godzin, a ten czas wydłuża się jeszcze jeśli chcemy zgarnąć wszystko. Produkcja nie należy także do najłatwiejszych. Stopień trudności jest na tyle wysoki, że w trakcie przechodzenia fabuły możemy skusić nawet kilka tysięcy razy.

Wideo - The End is Nigh

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper