Telling Lies

Telling Lies

6,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.3
XONE 5.0
NS -
PC 3.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sam Barlow
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.08.2019
Europa:
23.08.2019
Producent:
Sam Barlow
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.08.2019
Europa:
23.08.2019

Telling Lies - opis gry

Telling Lies to gra przygodowa w konwencji powieści interaktywnej wyprodukowana przez Sama Barlowa (we współpracy z Furious Bee) i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz urządzeniach przenośnych.

Telling Lies przywodzi na myśl Her Story, inną grę autorstwa Sama Barlowa. Tu i tam “rozgrywka”, jeśli można to tak nazwać, sprowadza się do oglądania rozlicznych materiałów video w formie FMV, by następnie drogą dedukcji ustalić, jaka kryje się za nimi tajemnica. Nie ma tu klarownych wytycznych na samym początku. Widzimy kobietę, która z bliżej nieznanych przyczyn weszła w posiadanie dysku twardego z nagraniami z bazy danych należących do amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Dlaczego te nagrania są ważne i co się za nimi kryje - to musimy już odkryć sami.

Nasza rola podczas ‘śledztwa’ polega na przeczesywaniu bazy danych złożonej z setek filmików, które koncentrują się na czterech postaciach. Nasze zadanie polega na tym, aby dowiedzieć się, dlaczego Agencja postanowiła nagrywać te akurat osoby i jaka jest w tym wszystkim rola wspomnianej kobiety z wykradzionym dyskiem. Do filmów mamy dostęp z poziomu wirtualnego pulpitu, a interesujących nas nagrań możemy szukać na podstawie słów kluczowych. Oprócz tego Telling Lies oddaje nam do dyspozycji notatnik, w którym zapisujemy swoje przemyślenia i wnioski z dotychczasowych ustaleń.

Na uwagę zasługuje fakt, iż na dojście do prawdy mamy ograniczony czas. Jeśli nam się nie uda, musimy rozpoczynać wszystko od początku, tracąc sporządzone wcześniej notatki. 

Według Sama Barlowa Telling Lies oferuje cztery-pięć razy więcej zawartości niż Her Story.

Wideo - Telling Lies

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper