Late Shift

Late Shift

7,0
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.4
XONE 6.0
NS 7.0
PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CtrlMovie
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
18.04.2017
Europa:
18.04.2017
Producent:
CtrlMovie
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
18.04.2017
Europa:
18.04.2017

Late Shift - opis gry

Late Shift to gra przygodowa wyprodukowana przez studio CtrlMovie i wydana przez Wales Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia CtrlMovie inspiruje się grami przygodowymi z filmowymi wstawkami FMV, które zdobyły pewną popularność mniej więcej w połowie lat 90. Słowem, mamy tu do czynienia bardziej z interaktywną opowieścią niż z grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Co więcej, podczas scen występują prawdziwi aktorzy. Fabuła opowiada o perypetiach Matta, studenta, który dorabia sobie jako parkingowy w dobrej dzielnicy. Podczas tytułowej nocnej zmiany jest on świadkiem kradzieży samochodu, co niespodziewanie dla niego rozpoczyna ciąg nieprzyjemnych zdarzeń. Zostaje on bowiem podejrzany o kradzież drogocennej chińskiej porcelany ze znanego domu aukcyjnego. W tej sytuacji musi on dowieść swojej niewinności, zwłaszcza że na głowie zaczyna mu siedzieć chińska mafia. Za scenariusz Late Shift odpowiadał Michael Robert Johnson, scenarzysta seriali telewizyjnych, takich jak Pompeje czy Sherlock Holmes.

Jak wspomniano, Late Shift nie jest grą sensu stricto. Nie ma tu ani rozwiązywania łamigłówek, ani sekcji zręcznościowych. Nasza ingerencja sprowadza się do podejmowania decyzji, na co mamy ograniczony czas (kilka sekund). Warto przy tym dodać, że nawet pozornie błahy wybór może znacząco odmienić los Matta, a scen nie da się powtarzać/przewijać, nawet jeśli będą tragiczne w skutkach.

Twórcy przygotowali około 180 decyzji, a struktura fabuły jest oczywiście nieliniowa. Opowieść wieńczy siedem zakończeń. Jednokrotne przejście całości zajmuje mniej więcej godzinę.

Wideo - Late Shift

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper