Martha is Dead

Martha is Dead

6,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PC 7.3
PS5 3.5
XSX|S 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lka.it
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
24.02.2022
Europa:
24.02.2022
Producent:
Lka.it
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
24.02.2022
Europa:
24.02.2022

Recenzja redakcji

Martha is Dead recenzja
8.0
Martha is Dead - recenzja gry. Ukryta prawda w arcybrutalnej stylistyce
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Martha is Dead - opis gry

Martha is Dead to gra przygodowa wyprodukowana przez studio LKA i wydana przez Wired Productions. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych i konsolach. Jego akcja rozgrywała się podczas II wojny światowej.

Fabuła - Martha is Dead

Akcja gry rozgrywa się w 1944 roku we włoskiej Toskanii. Dogasa II wojna światowa, a rządy Benito Mussoliniego upadły. Znana jest miejscowa legenda o duchu zamordowanej kobiety, który wabi młodych, pogubionych ludzi w okolice jeziora, po czym ich morduje. Główna bohaterka Giulia doświadcza podobnej historii naprawdę. Podczas fotografowania jeziora w wodzie dostrzega zwłoki swojej siostry bliźniaczki Marthy. Wyjaśnienie jej morderstwa stanowi oś fabuły produkcji LKA.

Rozgrywka - Martha is Dead

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Trzon rozgrywki w Martha is Dead stanowi eksploracja, przy czym warto dodać, że w poszukiwaniu odpowiedzi na trapiące bohaterkę pytania odwiedzamy nie tylko Toskanię, ale i bardziej surrealistyczne miejscówki. Wzorem wielu współczesnych horrorów nie ma tu walki sensu stricto, są jednak inne mechaniki urozmaicające rozgrywkę. Jedną z nich jest robienie zdjęć starym aparatem, co stanowi cały proces - tworzenie zdjęć opiera się na odpowiednim ujęciu, dostosowaniu ostrości i jasności aby uwiecznić ważny moment w grze. Na końcu zaś odwiedzamy ciemnię. Nie mamy tu zatem do czynienia z typowym tzw. symulatorem chodzenia.

Gra nie jest długa, można ją ukończyć w mniej więcej 4-5 godzin. Oprócz głównego wątku twórcy przygotowali też jednak pojedyncze aktywności poboczne.

Wideo - Martha is Dead

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper