Erica

Erica

6,1
57 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 6.1
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Flavourworks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
19.08.2019
Europa:
19.08.2019
Polska:
19.08.2019
Producent:
Flavourworks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
19.08.2019
Europa:
19.08.2019
Polska:
19.08.2019

Erica - opis gry

Erica to interaktywna opowieść przygotowana przez studio Flavourworks. Gra współpracuje z usługą PlayLink i podczas rozgrywki gracze otrzymują możliwość wykorzystywania do rozgrywki smartfon lub tablet. W trakcie zabawy zainteresowani podejmują trudne decyzje, które wpływają na wydarzenia zaserwowane przez deweloperów.

Bohaterką gry jest tytułowa Erica. Dziewczyna próbuje dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach, tj. śmierci rodziców, a konkretnie ojca, który w brutalny sposób został zamordowany przez członków sekty. Wizje przedstawiające jego ostatnie chwile prześladują ją regularnie do teraz.

Erica z wielkim trudem usiłuje sobie na nowo ułożyć życie, ale próby te przestają mieć znaczenie, gdy na wierzch wychodzą nowe ślady w sprawie morderstwa jej ojca. Trop wiedzie do Delphi House, na pozór zwykłego domu opieki, w którym pracowali rodzice głównej bohaterki. Szybko się też okazuje, że przybytek skrywa przed światem szereg tajemnic.

Produkcję Flavourworks trudno uznać za grę w ścisłym tego słowa znaczeniu. Bliżej jej do interaktywnego filmu w rodzaju netflixowego “Bandersnatcha” (lub przygodówek ze wstawkami FMV, których szczyt popularności przypadał na połowę lat 90.). Nasza ingerencja sprowadza się w gruncie rzeczy do dwóch czynności. Z jednej strony dokonujemy wyborów, jak ma zachować się bohaterka (stosowne opcje pojawiają się na ekranie), co wpływa następnie na bieg fabuły, z drugiej - korzystamy z touchpada DualShocka 4, by wybierać miejsca, które ma zbadać Erica. 

Zmagania w grze trwają mniej więcej tyle co w przeciętnym filmie, czyli ok. dwóch godzin. Grać możemy przy użyciu DualShocka 4 lub specjalnej aplikacji, którą pobiera się na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android.  

Wideo - Erica

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper