Simulacra

Simulacra

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kaigan Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
26.10.2017
Europa:
26.10.2017
Producent:
Kaigan Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
26.10.2017
Europa:
26.10.2017

Simulacra - opis gry

Simulacra to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Kaigan Games i wydana przez Wales Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych (iOS i Android) oraz konsolach PlayStation 4, Switch i Xbox One.

Simulacra to gra przygodowa ze wstawkami FMV przywodząca na myśl popularne tytuły Sama Barlowa, jak Her Story czy Telling Lies. Historia rozpoczyna się od znalezienia telefonu należącego do dziewczyny o imieniu Anna. To na pozór niezbyt znaczące wydarzenie przeradza się stopniowo w coraz bardziej skomplikowaną intrygę. Okazuje się bowiem, że Anna zniknęła w tajemniczych okolicznościach i nikt nie wie, co się z nią stało. Naszym zadaniem staje się więc dokopanie do prawdy.

Mając smartfon Anny do dyspozycji, musimy stopniowo szukać informacji, które pozwolą nam odkryć, co się z nią stało. Urządzenie zawiera szereg mniej lub bardziej przydatnych informacji w postaci wiadomości tekstowych, e-maili, galerii zdjęć, nagrań itd. Możemy także komunikować się ze znajomymi zaginionej, np. jej byłym chłopakiem Gregiem Summersem czy przyjaciółką Ashley.  

W trakcie prowadzenia śledztwa musimy wykonywać określone wytyczne, przy czym zauważyć należy, że narracja jest nieliniowa. W zależności od podejmowanych przez nas decyzji fabuła rozwija się inaczej, co w efekcie daje kilka możliwych zakończeń opowiadanej historii.

Rozgrywka, jeśli tak to nazwać, sprowadza się nie tylko do czytania i oglądania. Od czasu do czasu rozwiązujemy też łamigłówki, które polegają np. na rozszyfrowywaniu wiadomości czy rekonstrukcji zdjęć. W połapaniu się we wszystkim pomaga funkcja Iris Memos, pozwalająca prześledzić, z jakimi wytycznymi sobie poradziliśmy, z jakimi nie, a jakie są aktywne. Twórcy nie zaimplementowali tu jednak systemu podpowiedzi. 

Wideo - Simulacra

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych