Sam & Max: Save the World

Sam & Max: Save the World

7,3
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
X360 7.3
Wii -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
17.06.2009
Europa:
17.06.2009
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
17.06.2009
Europa:
17.06.2009

Sam & Max: Save the World - opis gry

Sam & Max: Save the World to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Telltale Games i wydana przez JoWood Productions. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360 i Wii. Gra pierwotnie ukazała się w cyfrowej dystrybucji i była podzielona na odcinki.

Save the World, podobnie jak poprzednie odsłony serii Sam & Max, bazują na komiksie Steve’a Purcella o tej samej nazwie. W grze wcielamy się w dwójkę specyficznych śledczych - antropomorficznego psa Sama oraz nadpobudliwego królika Maxa. Historia składa się w sumie z sześciu epizodów, podczas których wspomniana para będzie starała się rozwiązywać różne mniej lub bardziej cudaczne sprawy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Telltale Games to trójwymiarowa przygodówka, w której wchodzić w interakcję ze światem pozwala interfejs point-and-click. Sednem rozgrywki jest rozwiązywanie łamigłówek. W Save the World trzymają się one generalnie zasad logiki, lecz od czasu do czasu mamy też do czynienia z bardziej wydumanymi wyzwaniami (skądinąd pasującymi do kreskówkowego charakteru gry).

Większość zagadek rozwiązujemy korzystając ze znaleźnych przedmiotów. Inwentarz, który oddano do naszej dyspozycji, umożliwia wybranie przedmiotu i użycie/sprawdzenie go w wybranym miejscu. Bohaterowie mogą także prowadzić konwersacje z napotykanymi postaciami, w czym pomagają drzewka dialogowe.

Pomiędzy poszczególnymi miejscówkami Sam i Max mogą poruszać się swoim samochodem DeSoto Adventurer. Co ciekawe, samochód przydaje się także przy sekcjach zręcznościowych, których nie omieszkali dodać twórcy.

Nasi podopieczni nie mogą zginąć w trakcie rozgrywki.

Wideo - Sam & Max: Save the World

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper