Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition

8,1
42 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS3 8.4
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
07.07.2010
Europa:
07.07.2010
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
07.07.2010
Europa:
07.07.2010

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition - opis gry

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition to gra przygodowa wyprodukowana przez LucasArts i wydana przez Activision Blizzard. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Był on zmodyfikowaną, uwspółcześnioną edycją drugiej odsłony serii Monkey Island.

Gra, jeśli chodzi o główne założenia gameplayowe i fabularnie, nie uległa dużym zmianom względem pierwowzoru. Akcja gry zasadniczo rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w The Secret of Monkey Island. Guybrush Threepwood po pokonaniu pirata LeChucka, czego świadkami byliśmy w poprzedniej części, próbuje znaleźć legendarny skarb zwany Big Whoop. Niestety, nie wszystko idzie po jego myśli. Grę rozpoczyna scena, w której protagonista zwisa na linie zawieszonej nad głęboką dziurą, a na to, jak dotarł w to miejsce, odpowie grywalna retrospekcja wprowadzająca nas w nową przygodę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to mamy tu do czynienia z klasyczną przygodówką point-and-click, choć wersja Special Edition została przebudowana tak, żeby móc korzystać również z padów. Główny bohater zbiera różne przedmioty napotykane na drodze, które służą mu do rozwiązywania zagadek, oraz wchodzi w interakcję (o naszym stanie posiadania informuje graficzny interfejs) z otoczeniem wybierając stosowne komendy w menusach, np. "porozmawiaj" lub "podnieś". Co warto dodać, Guybrush odwiedzi tym razem kilka wysp (nieobecnych w 'jedynce') zamieszkanych przez różnych oryginalnych osobników.

Wersja Special Edition posiada oczywiście poprawioną oprawę graficzną, poprawioną oprawę audio (w tym nowe głosy), galerie z concept artami oraz system podpowiedzi zamiast drugiego, niższego stopnia trudności “dla recenzentów”, który zaimplementowany był w pierwowzorze. Wersja oryginalna też jednak była dostępna.

Wideo - Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper