Deliver Us The Moon

Deliver Us The Moon

7,1
32 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5
PS4 7.2
XONE 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KeokeN Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
28.09.2018
Europa:
28.09.2018
Producent:
KeokeN Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
28.09.2018
Europa:
28.09.2018

Recenzja redakcji

Deliver Us the Moon - recenzja gry. Kosmiczny thriller w księżycowej stylistyce
7.0
Deliver Us the Moon - recenzja gry. Kosmiczny thriller w księżycowej stylistyce
PC PS4 XONE

Deliver Us The Moon - opis gry

Deliver Us The Moon to gra przygodowa wyprodukowana przez przez studio KeokeN Interactive i wydana przez Wired Productions. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Jego produkcję sfinansowano ze zbiórki zorganizowanej na serwisie Kickstarter.

Akcja Deliver Us The Moon rozgrywa się w nieco dalszej przyszłości. W 2030 roku na Ziemi dochodzi do poważnego kryzysu energetycznego. Zasoby naturalne planety zostały wyeksploatowane, dlatego w celu poradzenia sobie z kryzysem powołana zostaje World Space Agency, która zorganizować ma misje na księżyc, gdzie znajdują się olbrzymie rezerwy helu-3. Tak też się dzieje, ale po pewnym czasie wszelka komunikacja z Ziemią zostaje przerwana. Po latach od tego incydentu na księżyc wyrusza kolejna misja, tym razem jednoosobowa. Jako ostatni astronauta musimy zbadać, co się stało z naszymi poprzednikami. Oczywiście stawka będzie wysoka, a na szali postawiony zostanie los całej ludzkości.

Produkcja studia KeokeN to przygodówka z gatunku tych posiadających minimalistyczną narrację. Na początku zmagań posiadamy niewielką wiedzę o okolicznościach, w jakich się znaleźliśmy, o postaci, którą przyszło nam pokierować itd. Wydarzenia śledzimy przede wszystkim z perspektywy pierwszej osoby, ale niekiedy perspektywa ulega też zmianie. Podczas rozgrywki odwiedzamy różne lokacje, jak bazy, ośrodki badawcze czy stacje kosmiczne. Czasami poruszamy się w stanie nieważkości.

Trzon rozgrywki stanowi eksploracja i rozwiązywanie łamigłówek. Te mogą być różne: odnajdywanie kodów pozwalających otworzyć drzwi, części pozwalających skonstruować mechanicznego towarzysza czy tradycyjne używanie przedmiotów we właściwych miejscach. Nie brakuje tu także fragmentów bardziej zręcznościowych, od których zależy czasami nasze być lub nie być.

Głównemu bohaterowi pomaga robot ASE, nad którym da się przejąć kontrolę. Może on się dostać do miejsc, do których z różnych powodów nie dotrze nasza postać.

Deliver Us The Moon nie jest grą długą. Można ją przejść w 2-3 godziny. Twórcy udostępnili też jednak po premierze DLC wydłużające jej żywotność. 

Wideo - Deliver Us The Moon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper