What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch

7,8
154 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 8.4
PS4 7.6
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Giant Sparrow
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017
Producent:
Giant Sparrow
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017

What Remains of Edith Finch - opis gry

What Remains of Edith Finch to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależne studio Giant Sparrow, twórców cenionego Unfinished Swan, i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na PlayStation 4 i Xbox One.

Główną bohaterką gry jest 18-letnia Edith Finch, ostatnia przedstawicielka Finchów, która od swojej niedawno zmarłej matki otrzymuje klucz do rodzinnej posiadłości w stanie Waszyngton, z której wyprowadziła się we wczesnej młodości, gdzie zbadać ma tajemnice swojego rodu (które, jak można się domyślać, nie będą miały przyjemnego wydźwięku).

Dalsza część tekstu pod wideo

Finchowie to bardzo specyficzna rodzina, która posiada szczególny stosunek do śmierci. Panuje w niej mianowicie zwyczaj, że pokój zmarłego członka rodziny zostaje zamknięty raz na zawsze. Na przestrzeni historii pomieszczeń zaczyna w końcu brakować, dlatego na dziko zostają dobudowane kolejne. W rezultacie dom zaczyna przybierać groteskowe formy - wyrasta z niego coś na kształt wieży, która przewyższa wszystkie okoliczne drzewa.

Zadaniem Edith jest poznać przyczyny przedwczesnych śmierci w jej rodzinie. W tym celu eksploruje ona, a my wraz z nią, pokaźnych rozmiarów domostwo. Produkcja Giant Sparrow nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu - bliżej jej do interaktywnej opowieści. Edith przeczesuje dom (wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby) próbując się dostać do sprawiających wrażenie zastygłych w czasie pokojów zmarłych członków rodziny, przegląda dzienniki, odkrywa tajne przejścia, szuka kluczy itd. Koniec końców w końcu ogląda sceny z ich życia (niektóre dłuższe, niektóre krótsze), które dostarczają informacji o danej osobie i o tym, jak wyzionęła ducha. Wiele z nich jest zresztą dość makabryczna.

Muzykę do What Remains of Edith Finch napisał Jeff Russo, kompozytor między innymi serialu Fargo.

Wideo - What Remains of Edith Finch

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper