Syphon Filter 2

Syphon Filter 2

Ocena wg platformy:

PSone 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
989 Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.02.2000
Europa:
12.04.2000
Producent:
989 Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.02.2000
Europa:
12.04.2000

Syphon Filter 2 - opis gry

Syphon Filter 2 jest grą akcji z elementami skradanki wyprodukowaną przez 989 Studios i wydaną przez Sony Computer Entertainment w 2000 roku na PlayStation. Tytuł rozwija koncepcję przedstawioną w oryginale, dodając jednocześnie tryb multiplayer i drugą grywalną postać.

Syphon Filter 2 fabularnie kontynuuje wątki przedstawione w “jedynce”. Już na początku okazuje się, że to mocodawcy Gabe’a Logana z tajemniczej "Agencji" stoją za przygotowaniem tytułowego śmiercionośnego wirusa, którym -- jakby tego było mało -- zarażona jest jego partnerka, Lian Xing. W ostatecznym rozrachunku naszym głównym zadaniem będzie jej pomóc, powstrzymując przy okazji nieprzyjaciół.

U podstaw Syphon Filter 2 nie uległo szczególnym zmianom od czasów pierwowzoru. Rozgrywka wygląda bardzo podobnie (widok z perspektywy trzeciej osoby), graczom zafundowano jednak większe poziomy oraz lepsze sterowanie. Logan potrafi teraz też (automatycznie) skakać nad rozpadlinami. Struktura misji nie powala oryginalnością, dzieląc się głównie albo na zadania skradankowe albo takie, które opierają się na hurtowym odstrzeliwaniu przeciwników.

Dwie największe zmiany w Syphon Filter 2 to wprowadzenie nowej grywalnej postaci i tryb multiplayer. Ta pierwsza jest głównie kosmetyczna, bowiem Lian Xing, którą przyjdzie nam sterować, posiada ten sam zestaw umiejętności co Logan. Multi ma z kolei charakter deathmatchu, w którym wybieramy jedną ze znanych z głównego wątku postaci i walczymy (maks. dwóch graczy) na arenach opartych na motywach z lokacji, które odwiedziliśmy. Co ciekawe, w trakcie wieloosobowej zabawy można stosować headshoty (choć nie wszyscy uważali to za dobre rozwiązanie).

Syphon Filter 2 pomimo rozwinięcia kilku motywów uchodził za grę słabszą od poprzednika. Z krytyką spotkała się nie najlepsza fabuła oraz przynudzające od pewnego momentu misje. Niemało do życzenia pozostawiał też czasami frustrujący poziom trudności, który nie opierał się na umiejętnościach, tylko na festiwalu prób i błędów.

Wideo - Syphon Filter 2

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper