Medal of Honor: Underground

Medal of Honor: Underground

Ocena wg platformy:

PSone 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DreamWorks Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.10.2000
Europa:
01.12.2000
Producent:
DreamWorks Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.10.2000
Europa:
01.12.2000

Medal of Honor: Underground - opis gry

Medal of Honor: Underground to strzelanina, której akcja toczy się podczas II Wojny Światowej. Za jej produkcję odpowiada DreamWorks Interactive. Tytuł ukazał się na PlayStation w 2000 roku i stanowił drugą część serii Medal of Honor.

Underground to poniekąd prequel pierwszej części Medal of Honor. Akcja gry toczy się jeszcze przed otwarciem drugiego frontu. Gracz pokieruje tym razem kobietą, Francuzką Manon Batiste, członkinią ruchu oporu zwerbowaną przez amerykańskie Biuro Służb Strategicznych. Niektórzy pamiętają ją być może z pierwowzoru, gdzie doradzała Jimmy’emu Pattersonowi.

 

Manom będzie miała do wykonania ponad dwadzieścia misji rozgrywających się we Francji, północnej Afryce, Włoszech oraz na terytorium III Rzeszy, podczas których przyjdzie jej sabotować działania wroga, ratować jeńców wojennych lub po prostu wystrzeliwać przeciwników. Każda misja składa się z pomniejszych zadań, które muszą zostać wykonane. Aby im sprostać do naszej dyspozycji oddano pistolety, strzelby, bazooki i inne bronie. Łącznie jest ich dwanaście i każda ma jakieś unikalne właściwości sprawdzające się w wybranych sytuacjach (np. pistolet przydaje się do headshotów). Nazistom dodatkowo usprawniono A.I. robiące wrażenie już przy okazji pierwszej gry, przy czym nie zawsze będziemy ich masowo wyrzynać, czasami przyjdzie nam się też skradać i/lub działać pod przykrywką na terenie wroga, próbując dowiedzieć się czegoś o jego planach.

 

Gracz ma do wyboru trzy poziomy trudności (Easy, Normal, Hard), a także tryb multiplayer, w którym może rywalizować ze znajomym na podzielonym ekranie. Jeśli chodzi natomiast o oprawę audiowizualną, Underground mogło się pochwalić przyzwoitą grafiką i świetną oprawą dźwiękową, na którą złożyła się nie tylko sama muzyka, ale i efekty (doceniało się je zwłaszcza podczas misji wymagających nasłuchiwania).

 

Produkcję DreamWorks uznano za bardzo udany sequel, choć pierwowzór oceniano jednak nieco lepiej. Następne części serii ukazały się już na konsolach następnej generacji.

Wideo - Medal of Honor: Underground

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper