Syphon Filter

Syphon Filter

Ocena wg platformy:

PSone 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eidetic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
31.01.1999
Europa:
09.07.1999
Producent:
Eidetic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
31.01.1999
Europa:
09.07.1999

Syphon Filter - opis gry

Syphon Filter jest grą akcji z elementami skradanki wyprodukowaną przez studio Eidetic i wydaną przez Sony Computer Entertainment w 1999 roku na PlayStation. Tytuł dał początek serii, która doczekała się jeszcze kilku części na różnych platformach. W swoim czasie był on porównywany nawet do Metal Gear Solid.

Syphon Filter korzysta z szablonów ustanowionych przez liczne filmy szpiegowskie. Jeśli chodzi o gry, inspiruje się natomiast takimi tytułami, jak Metal Gear Solid, Tenchu czy nawet Tomb Raider. Gracz wciela się tu w postać agenta Gabe’a Logana, który razem z kontaktującą się z nim podczas misji Lian Xing próbują uchronić Waszyngton przed atakiem terrorystów mających w posiadaniu skradzioną broń chemiczną.

Cele Logana rozłożono na trzynaście misji, podczas których będzie musiał spełnić rozmaite wytyczne - czyli (z grubsza) nie tylko eliminować wrogów, ale czasami dodatkowo też przemykać obok nich niepostrzeżony. Twórcy oddali w jego ręce pokaźny arsenał składający się z pistoletów, karabinów, granatników, materiałów wybuchowych, paralizatora, strzelby snajperskiej i wielu innych rzeczy (przy wyekwipowaniu niektórych z nich zmienia się kamera/perspektywa). Pośród pozostałych użytecznych przedmiotów znajdzie również między innymi latarkę, która przyda się w mniej sprzyjających warunkach.

Gameplay Syphon Filter to dość standardowa gra akcji, choć istotną rolę odgrywają tu wskaźniki w rodzaju Danger, który pokazuje nam w jakim stopniu jesteśmy zagrożeni postrzeleniem. Działa to też w drugą stronę gdy celujemy my - jeśli stosowny pasek się wypełni, prawdopodobieństwo trafienia przeciwnika znacznie się zwiększy (w tym miejscu warto dodać, że najlepiej celować w głowę, zwłaszcza, iż niektórzy posiadają kamizelki kuloodporne).

Syphon Filter jest powszechnie uznawane za jedną z najlepszych gier akcji na pierwsze PlayStation. Recenzenci pisali w swoim czasie, że wprawdzie produkcja Eidetic nie wymyśla koła na nowo, ale jej poszczególne elementy są wykonane lepiej niż dobrze. Tytuł oferował też spore wyzwanie ze względu na wysoki poziom trudności.

Wideo - Syphon Filter

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper