Surviving Mars

Surviving Mars

7,1
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 7.7
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Haemimont Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
15.03.2018
Europa:
15.03.2018
Polska:
15.03.2018
Producent:
Haemimont Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
15.03.2018
Europa:
15.03.2018
Polska:
15.03.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Surviving Mars (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

6.5
Recenzja: Surviving Mars (PS4)
PS4

Surviving Mars - opis gry

Surviving Mars to gra strategiczna o kolonizacji Marsa wyprodukowana przez studio Haemimont Games i wydana przez Paradox Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Surviving Mars to strategia czasu rzeczywistego (RTS), która pozwala nam wejść w buty administratora pierwszej pozaziemskiej kolonii. Nasze zadanie nie tyle na jej zarządzeniu (choć to oczywiście też), ale przede wszystkim na przeżyciu w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Trudności jest sporo, a we znaki daje się od samego początku brak tlenu, brak ziemi uprawnej i bieżącej wody. Nasze pierwsze kroki powinny więc polegać na zbudowaniu infrastruktury zapewniającej najbardziej podstawowe potrzeby. Przez kilka pierwszych godzin dowodzimy więc armią dronów, które mają przygotować Czerwoną Planetę na przybycie ludzi, później zaś akcenty zostają rozłożone inaczej. Ludzie zarządzają farmami, pozyskują surowce (surowce otrzymujemy też transportem z Ziemi, ale nie możemy na nich polegać bez końca), które następnie wykorzystywane są w fabrykach itd. itp.

Poza zadaniami typowymi dla gier RTS i systematycznego rozwijania technologii (drzewka rozwoju) musimy mieć też na względzie samopoczucie kolonizatorów. Miewają oni różne zachcianki, które nie muszą ograniczać się do napełnienia brzucha tudzież oddychania świeżym powietrzem. Niektórzy mogą czuć potrzebę nawiązywania relacji towarzyskich, inni mogą preferować przebywanie w samotności, a jeszcze inni widok roślin. W miarę możliwości potrzeby te należy spełniać. Koloniści generalnie reprezentują różne typy osobowości, począwszy od geniuszów, a skończywszy na idiotach, a do tego dochodzą też zawody/role/specjalizacje.

Oprócz prozy życia na Marsie nie bez znaczenia jest także poznawanie tajemnic planety, a skrywa ich ona wcale niemało. Twórcy inspirowali się twórczością takich pisarzy jak Asimov i Clarke.

Gra posiada oficjalne wsparcie dla modów.

Wideo - Surviving Mars

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper