SpellForce 3

SpellForce 3

7,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grimlore Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
07.12.2017
Polska:
07.12.2017
Producent:
Grimlore Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
07.12.2017
Europa:
07.12.2017
Polska:
07.12.2017

SpellForce 3 - opis gry

SpellForce 3 to gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana przez studio Grimlore Games i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Część trzecia SpellForce jest prequelem pierwowzoru.

Fabuła - SpellForce 3

Trzecia odsłona Spellforce jest prequelem pierwowzoru. Gra skupia się na wydarzeniach, które doprowadziły do podzielenia kontynentu Eo na wiele wysp połączonych ze sobą portalami. Część pierwsza rozgrywała się niedługo po tych wydarzeniach. ‘Trójka’ z kolei zabiera nas 500 lat w przeszłość, koncentrując się na tak zwanej Wojnie Magów. Co ciekawe, w produkcji Grimlore Games mamy do wyboru dwie kampanie. Jedna to ta właściwa, druga z kolei to opcjonalna historia odgrywająca rolę swego rodzaju prologu i tutoriala. W obu przypadkach głównym bohaterem jest Sentenza Noria.

Rozgrywka - SpellForce 3

Gra, podobnie jak poprzednie części, łączy cechy RPG-a i strategii czasu rzeczywistego. SpellForce 3 daje nam więcej możliwości, jeśli chodzi o rozwój postaci. Z ‘trójki’ wyrugowano bowiem podział na klasy, zamiast tego dając nam więcej swobody w doborze zdolności dla postaci. Rozgrywkę zasadniczo można podzielić na dwie części. Pierwsza to przeczesywanie dungeonów, co przywodzi na myśl klasyczne produkcje hack-and-slash. Walczymy wówczas z mniejszymi siłami nieprzyjaciela, rozwiązujemy łamigłówki itd. Na powierzchni z kolei dowodzimy armiami, gromadzimy surowce, przeprowadzamy zwiady itd. Rozmach bitew jest w ‘trójce’ większy niż kiedykolwiek, co więcej, na przebieg starć mają wpływ rozmaite czynniki, jak chociażby ukształtowanie terenu czy widoczność.

Oprócz dwóch kampanii singlowych, które stawiają przed nami szereg zadań do wykonania (przejście całości może potrwać około trzydziestu godzin), dostępny jest także multiplayer, zarówno w formie rywalizacji, jak i kooperacji (wspólne rajdy w dungeonach).

Wideo - SpellForce 3

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper