Surge Deluxe

Surge Deluxe

7,1
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FuturLab
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
04.02.2014
Europa:
05.02.2014
Producent:
FuturLab
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
04.02.2014
Europa:
05.02.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Surge Deluxe (PS Vita)
7.0
Recenzja: Surge Deluxe (PS Vita)

Surge Deluxe - opis gry

Surge Deluxe to gra logiczna na PS Vita charakteryzująca się dwuwymiarowa grafiką. Gracz ma za zadanie łączyć kolorowe klocki wykorzystując do tego impulsy elektryczne. Z tytuł odpowiada studio FuturLab, które ma na swoim koncie gry z serii Velocity.
Dalsza część tekstu pod wideo
Surge Deluxe to reprezentant gier logicznych z cyklu "połącz ze sobą 3 identyczne elementy, żeby zniknęły". Zasady zabawy są proste - planszę gry dzielą 2 grupy, a w każdej z nich posegregowano 24 różnokolorowe kafelki. Naszym zadaniem jest łączyć po obu stronach klocki o tej samej barwie i doprowadzić do całkowitego oczyszczenia ekranu przed upływem czasu. Sterowanie odbywa się w całości za pomocą ekranu dotykowego - wskazujemy pierwszy kafelek i kreślimy linię do kolejnego. Gdy oderwiemy paluch od panelu, następuje detonacja i zaznaczone obiekty znikają. Liczy się staranność, bo jeśli promień zetknie się z klockiem o innej barwie, łańcuch zostanie przerwany.
 
Rozgrywkę urozmaicają okazjonalnie pojawiające się dopałki. Przykładowo bomba likwiduje wszystkie kafle o tym samym kolorze, spinacz umożliwia łączenie dwóch różnych barw, a tęcza przemalowuje wszystko na jeden kolor. Co więcej, jeśli uda nam się usunąć bloki w poziomej linii - możemy dodatkowo aktywować strumień światła, który podbija mnożnik zdobywanych punktów. Chodzi bowiem o to, aby sklecić jak największe combo i tym samym wyczesać jak największy wynik.
 
Układ kafelków jest dobierany losowo, więc każda partyjka jest niepowtarzalna. Poziom trudności rośnie stopniowo i żeby walczyć o konkretny wynik i żyłować rekord, trzeba każdorazowo przebić się przez wiele mało wymagających etapów. W grze pojawia się również alternatywa w postaci trybu Puzzle, gdzie w zmyślnie ułożonych szablonach musimy nabić określony pułap punktów. Trzeba się przy tym sporo nagłowić, ale układanek przygotowano tylko 15 sztuk, więc dość szybko wracamy z powrotem do podstawowego wariantu i rywalizujemy z innymi graczami za pośrednictwem sieciowej tablicy rekordów.

Wideo - Surge Deluxe

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper